İlginizi Çekebilir
Paladins İnceleme

  1. Ana Sayfa
  2. Genel
  3. Steam Yetişkin Oyunları

Steam Yetişkin Oyunları

Steam Yetişkin Oyunları

Steam Yetişkin Oyunları

Steam üzerinden yetişkin oyunları yazımızda bulabilirsiniz.

Her platformda olduğu gibi Steamda da yetişkin içerikli oyunlar bulunuyor, bu oyunun içerikleri şiddet ve yaş kitle olarak 18 yaş üzerine hitap eden ve bu yaş kitlesi alında olan kullanıcıların oynaması uzmanlar tarafından önerilmemektedir. Diğer yandan steam bu tür oyunlara girdiğinizde yaş sorgulama istemekte. Eğer yaşınız bu oyunlar için uygun değil ise yaşınızı büyük gösterip oyunu alanız ve oynamanız uygun değildir ve psikolojik anlamda sorunlar yaşayabilirsiniz. 

Öncelik ile oyunlar belirttiğimiz gibi yetişkin içerikli ve sadece şiddet, korku ve gerilim barındıran oyunlar olacaktır.

Postal

İlk oyunumuz olan ve çok beğenilmesi üzerine yapımcısı oyunun ikincisini çıkarttı. Oyunumuz Postal serisi

Postal I

Postal Header

Postal I 14 Kasım 1997 yılında çıkmış olan ve grafik bakımından şuan ki oyunların çok geride kalması oyunun popülerliğini hiç ama hiç düşürmedi ve bir çok oyuncunun steam kütüphanesinde Postal serisi bulunmakta. Postal serisi tamamen yetişkinlere hitap bir oyun olarak 1997 yılında hayatımıza girmişti.

Postal II

Postal 2 header

Postal II 13 Nisan 2003 tarihinde oyuncuların karşısına çıkmıştı ve yıl 2018 hatta 2019’a girerken bile oyunun kemik kitlesi tarafından halen beğenilerek oynanmakta aynı serinin birinci oyunu gibi kan ve çok miktarda dehşet verici içerikler barındırdığı için yazımızda yerini almış durumda.

Postal III

Postal 3 Header

Postal III serinin son çıkan oyunu ve 21 Aralık 2011 tarihinde Postal sevenlerin karşısına çıkmıştır, seri bu oyunda da bozulmadı hatta daha fazla arttı diyebiliriz kan ve vahşet serinin üçüncü oyununda da daha fazla artığını görüyoruz. Galiba Postal serisi serini üçüncü oyunu ile birlikte artık son verildi ve Postal IIII olarak karşımıza bir oyun çıkmayacak.

Lucius

Yazımıza yine bir çok oyuncu tarafından beğenilen ve hikayesi sebebi ile iki seri yapmış bir oyun olan Lucius üzerinde yazacağız.

Lucius I

Lucius header

Lucius I 26 Ekim 2012 yılında çıkmış olan oyun aslında çokta eski bir oyun sayılmaz, Lucius I içeriğine bakar isek korkan siz değil oyunda siz korkutan konumundasınız ve oyunu eğlenceli klanda bu güzel özelliği yine bu oyun yetişkin içerikli olarak sayıldığından yine diğer aksiyon ve şiddet içerikli oyunlar gibi Lucius I de bu kategoriye koymak mümkün.

Lucius II

Lucius 2 header

Lucius II 13 Şubat 2015 tarihinde sevenleri  ile buluşan serinin şuan ki en iyi oyunu durumunda ve yakın bir tarihte belkide siz bu yazıyı okur iken çıkmış olan Lucius III alıp serinin tüm oyunlarını oynama şansını yakalayabilirsiniz. Lucius II de yine senaryo değişmiyor ve korkan değil korkutan sizsiniz ve yine güzel bir oynayış ile karşımıza çıkmış bir oyun, Lucius II bizi şaşırtmıyor ve yetişkin kitleye hitap eden oyun şiddet ve korku barındırmaya devam etmekte.

Hacker.exe

Hacker.exe header

Listemizin ortasında benim ismini en sevdiğim ama içerik olarak yasal olmayan bir oyun, büyük bir ihtimal ile Hack kelimesini biliyorsunuzdur. Hack yapmak düzenli bir işin başka bir yoldan yapılması veya zor kullanılarak yapılaması demektedir, devletler olarak eğer internet veya bir sistem üzerinde Hack işlemi yapılır ise bu bir suçtur ve çok büyük para ve hapis cezaları bulunmaktadır. Oyunumuz ise Hacker.exe aslında oyunda çok yetişkin içerik olamasa da yaş olarak küçük kimseler oynadığı zaman başlarını ortamlara da ben “Hack yaptım sistemi çökerttim ve şu devletin (oyun içinde yaptığı eylemi ifade) sistemi bozdum” der ise başı biraz ağrıya bilebilir, gününün biraz bölümünü karakolda geçirebilir.

My Summer Car

My Summer Car Header

Yazımızın belkide en ilginç oyunu konumunda olan ve bu oyun burada ne arıyor diyeceğinizi duyar gibiyiz ama bu oyunda yetişkin kitleler için çıkmış bir oyun ve çocukların oynaması uygun görünmüyor. Bu oyun My Summer Car neden bu listede olduğunu açıklayalım; My Summer Car aslında normal her kitlenin oynaması normal göz ile görmek mümkün fakat oyunda çok fazla miktarda küfür ve argolu konuşma mevcut, diğer yandan araba ile birisini çarptığınızda veya araba ile kaza yaptığınızda ekran kan ile kaplanıyor ve uygunsuz içerik olarak geçtiği için yetişkin oyun kategorisine girmektedir.24 Eki 2016 çıkış tarihi ise 24 Ekim 2016’dır

Manhunt

Listemizin sonlarına geldiğimizde çok yakından tanıdığımız ve dünyanın oynadığı oyun diye tabir edilen Grand Theft Auto (GTA) yapımcısından yani Rockstar Games tarafından geliştirilen ve sunulan Manhunt yer almakta. İsminden de anlaşılacağı gibi insan avı ve yüksek miktarda aksiyon ve vahşet içermektedir. Diğer yandan oyun çıktığı dönem baz alır isek ki tarihi şudur; 20 Nisan 2004 çok iyi bir oynama mekaniğine sahip fakat gereken ilgiyi görmemiş bir oyun ile şuan da karşımızda.

Surgeon Simulator

Surgeon Simulator Header

Evet kan ve ölüm çok yazdık şimdiye kadar ve listemizin sıradaki oyunu belki de listede ki en kanlı ve bazı kesim için en iğrenç oyun olarak nitelendirilen ve bence oynaması oldukça zevkli olan Surgeon Simulator bulunuyor, kısaca tanımı ameliyat yapma oyunu olarak karşımıza 19 Nisan 2013’da karşımıza çıktı ve oynayış olarak tamamen yetişkin içerikli oyun olduğunu demekte hiç zorlanmıyorum. Oyunda kolaylık ile ameliyat masasında yatan karaktere çeşitli ameliyat aletleri ile işkence edebilir yada verilen görevi yani ameliyatı bitirip yeni bir ameliyata geçebilir ve iyi bir doktor olmanız mümkün.

Hand Simulator

Hand Simulator header

Listemizde şuanda yayıncılar aleminde oldukça popüler olan ve oynaması çok zor olan oyununun oynayış mekaniğini çözmek saatler sürecek olan Hand Simulator bulunuyor, hey editör bu nasıl yetişkin içerikli oyun dediğinizi duyar gibiyim fakat maalesef Hand Simulator yetişkin içerikli bir oyundur ve oyunda silah tutup ardından mermi yerleştirip ateş etme bıçaklama ve rakibi çok zalim şekillerde öldürme olduğu için Hand Simulator yetişkin içerikli oyunlara girmektedir.

Bize soru olarak soracaksınız peki CS:Go ve PubG gibi oyunlar neden bu listede bulunmuyor gibi sorular soracaksınız, bu oyunlarda belirli kitleler için uygun olmayan oyunlar arasındadır ve bu oyunların yaş içeriyi +13 dür ama maalesef diğer oyunlar gibi bu tür oyunlarda kendi kitlelerinden farklı olarak çok küçük çocuklar oynuyorlar ve yaşları küçük olduğu için çok kolay bir şekilde oyunlara bağlanarak gerçek hayatı aynı bu oyunlardaki gördükleri için hayatlarının uzun bir kısımı maalesef gerçek hayatın veya yaşadıkları hayatın bir oyun gibi olduğunu kendilerini benimsiyorlar. Diğer yandan istedikleri her şeyi aynı oyunda gibi elde edeceklerini sandıklarından çok kolay duyguları kırılabiliyor.

Bu listede olamayan ve bir çok devlet tarafından yasaklanmış ve tamamen küçük çocukları kitlesi haline almış bir çok oyun var bu oyunların oynanmasını zaten yasak ve bizlerde sizler için özellik ile çocuklar için uygun oyunların oynaması taraftarıyız. Eğer bir ebeveyn iseniz lütfen çocuğunuzun ne tür oyunlar oynadığına dikkat edin ve eğer oynadığı oyundan her hangi bir bilgi bulamıyorsanız ki bu zamanda çok zor ama yinede belli olmaz her hangi bir bilgi bulamayabilirsiniz, oyunu doğru düzgün araştırınız ve eğer yazan bilgilere güvenmiyor iseniz kısa bir süre oyunun başına siz oturun ve biraz oynayın eğer oyun sizi etkiledi ise ve çocuklara zarar vereceğini düşünüyor iseniz lütfen oynamaması gerektiğini güzel bir dil ile çocuğun duygularını kırmadan güzel bir dil ile ifade ederseniz hem sizin içiniz rahat olacak hemde çocuğunuz uygunsuz içerikli oyunlardan uzak durmuş olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Steam 20 TL Altı Oyunlar başlıklı makalemizde steam indirimli oyunlar, steam ucuz oyun ve steam ucuz oyunlar hakkında bilgiler verilmektedir.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Yorum Yap

Yorum Yap