İlginizi Çekebilir

  1. Ana Sayfa
  2. Steam Rehberi
  3. Steam Yedekten Geri Yükleme Nasıl Yapılır?

Steam Yedekten Geri Yükleme Nasıl Yapılır?

Steam Yedekten Geri Yükleme Nasıl Yapılır?

Steam Yedekten Geri Yükleme Nasıl Yapılır?

Bu yazımızda sizlere Steam Yedekten Geri Yükleme Nasıl Yapılır? hakkında bilgi vermek istedik. Geçtiğimiz yazıda Steam dosya yedekleme nasıl yapılır konusunu ele almıştık. Şimdi de o yedek dosyasını nasıl kullanacağız konusunu anlatmaya çalışıcağız.

Steam da oyunlarımızı başka bir bilgisayara ya da format attıktan sonra aynı bilgisayara yüklemek için dosyaları yedeklememiz gerekmekte. Bütün oyun dosyalarını alıp hiçbir şey yapmadan yedekleme yaparsak yani olduğu gibi dosyaları bir yere kayıt edersek geri yüklerken zorlar hatta geri yükleme yapamayız. Bu olayın önüne geçmek için dosyaların yedeklenmesi gerekir.

Yedekleme işlemini diğer yazımızda anlatmıştık. Eğer bu yöntem ile dosyalarınızı yedeklediyseniz ve “ben bu dosyayı nasıl yükleyeceğim” diyorsanız bu yazımız sizinle ilgili olacak.

Yapılışına gelecek olursak öncelikle oyun steam üzerinden yedeklenmiş olması gerek. Steam hesabınız aynı olmasına gerek yok. Ancak dikkat etmeniz gereken bir konu var. Eğer oyunları toplu olarak yedeklediyseniz ve bir oyun o sırada diğer steam hesabınızda yok ise işlemi gerçekleştiremezsiniz. Düzgün bir şekil de yedekleme yapmak için oyunların, dosyaların hepsinin tamam olması gerekli.

Yukarda ki işlemleri kontrol ettikten sonra steam açık iken sağ üst tarafındaki steam sekmesine basıyoruz ve açılan pencereden oyunları yedekle ve geri yükle butonuna basıyoruz.

Karşımıza seçmemiz gereken 2 adet seçenek çıkıyor. Bu seçeneklerden alttaki seçeneği yani “Yedekten geri yükle” yazısının yanındaki yuvarlağa basıyoruz. Seçili olduğunu anlamak için yuvarlağın içi beyaz bir şekilde dolu olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. İşlemi gerçekleştirdikten sonra ileri butonuna basıyoruz.

Açılan pencere de geri yüklemek istediğiniz oyunu seçiyorsunuz. Eğer oyun yüklü ise işlem gerçekleşmeyecektir. Oyunu bu şekilde güncelleyemezsiniz. Oyunu silin ve tekrar bu şekilde yükleyin. Eğer oyuna güncelleme geldi ise yükleme yaptıktan sonra güncellemeye devam edebilirsiniz. Oyunu bulamazsanız c diskine değil başka diskleri de görmek için çubuğu yukarı kaydırın ve diskin yanında ki – ye basın ve hangi diskte ise o diske bakın. Oyunu bulduktan sonra ise ileri butonuna basıyoruz.

Eğer daha önce steam da oyun indirdiyseniz zaten karşınıza aşina olduğunuz bir ekran gelecektir. Bu ekranda yükleyeceğiniz yeri ayarlayabilirsiniz. Ya da direk steam oyunlarının bulunduğu klasöre yükleme yapabilirsiniz. Diskette yeterli boyut olduğu taktirde ileri butonuna basıyoruz.

Bu ekran da ne kadar süre de kuracağını size bildirmekte. İsterseniz bu kısımda iptal edebilirsiniz.

Yükleme bittikten sonra karşınıza böyle bir ekran geliyor. Ayrıca sağ alt köşede oyunun ismi bildirim olarak çıkıyor. Bitir butonuna bastığınız zaman oyununuzu rahatlık ile oynayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Steam Oyun Yedeklemesi Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde Steam dosya nasıl yedeklenir?, Steam dosya yedekleme ve Steam oyun atma hakkında bilgiler verilmektedir.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Yorum Yap

Yorum Yap