İlginizi Çekebilir

  1. Ana Sayfa
  2. Steam Rehberi
  3. Steam VAC Nedir? Kalıcı mıdır?

Steam VAC Nedir? Kalıcı mıdır?

Steam VAC Nedir? Kalıcı mıdır?

Steam Vac Nedir? Kalıcı mıdır?

Multiplayer Valve oyunlarında gözüken VAC koruması çıktığından bu yana epey gelişti. Açılımına gelecek olursak Valve Anti-Cheat System olarak geçiyor. VAC sayesinde Valve‘ın çıkarttığı çoğu oyunda hilenin önüne geçiliyor. Bazı oyunlarda bu ne kadar etkili olmasa da kimi oyunlarda da çok etkili. Örnek olarak CS GO hala hile yapan kişiler tarafından ele geçirilmiş durumda. Bu durum oyunu normal şekilde oynayanlar için çok sinir bozucu bir hal alıyor. Ancak Dota 2 VAC tarafından korunan çok güzel bir oyun. Dota 2 üzerinde hile kullanım sayısı yok denilecek kadar az. Hatta makro programları işin içine katılmaz ise yok denilebilir. Bu yazımızda Steam VAC BAN NEDİR? Kalıcı mıdır? Bu tür soruların cevabını yazacağız ve sizler içinde güzel bir makale olacaktır.

Steam VAC Nedir? Kalıcı mıdır?

Peki bu VAC denilen sistem yüzünden ban yediğiniz de ne oluyor? Eğer Valve‘ın yaptığı bir oyunda hile kullanırsanız ve fark edilirse VAC ban denilen ban yiyorsunuz. Eğer bu şekilde oyundan uzaklaştırma alırsanız bir daha oyuna aynı hesap ile geri dönemiyorsunuz. Bütün emeğiniz çöp oluyor ki hile ile bir şeyler yapmak ne kadar emek sayılır orası tartışılır bir durum. Ancak VAC ban yediğiniz zaman oyuna girmeniz engellenmiyor. Sadece oyunda rekabetçi modlar da veya VAC koruması olan topluluk sunucularında oynayamıyorsunuz. Sadece kendiniz lobi oluşturup girebilir veya topluluk sunucularında VAC koruması olmayan odalar da oynamanızı sürdürebiliyorsunuz.

Oyunlarda zevki baltalayan bir şeyi yapmak kötü bir şeydir. Hile yapmakta bunların başında geliyor. Belki siz eğleniyor olabilirsiniz. Veya rütbe atlıyor olabilirsiniz. Ancak karşı tarafın canı epey derecede sıkılıyor. Ve bu oyunlarda ban yediğiniz de sadece zaman kaybı yaşamış oluyorsunuz. Ve VAC sisteminin işleyişini güzelleştiren bir olay da şu. Eğer ben ban yiyeyim bir şey olmaz arkadaşlarım rütbe atlar diyorsanız VAC bunun da önüne geçiyor.

Eğer Ban yiyorsanız diğer arkadaşlarınız ile kaç maç atıp kazandıysanız hepsini siliyor. Ve rütbeniz ona göre hesaplanıp düşürülüyor. Benim başıma bu olay geldi arkadaş ile her zaman giriyorduk. Ve girdiğimiz her maç hilesizdi. Bir gün deneme amaçlı bir hile açtı ve ban yedi. O maç rütbe atlamıştık. Ve ban yediği zaman ben ve diğer arkadaşlarım da dahil rütbelerimiz düşürüldü. Hile yapmak güzel bir şey değildir. Makalemizde sizlere Steam VAC Nedir ? VAC Kalıcı mıdır ? gibi soruların cevabını vermiş bulunduk.

Bir önceki yazımız olan Steam Dosya Doğrulaması Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde steam dosya, steam dosya doğrulaması ve steam dosya doğrulaması nasıl yapılrı hakkında bilgiler verilmektedir.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Yorum Yap

Yorum Yap