İlginizi Çekebilir
Steam Link Nedir

  1. Ana Sayfa
  2. Steam Rehberi
  3. Steam Profil Arka Planı Nasıl Değiştirilir?

Steam Profil Arka Planı Nasıl Değiştirilir?

Steam Profil Arka Planı Nasıl Değiştirilir?

Bu yazımızda sizlere nasıl steam profilinizin arka planını değiştirebileceğinizi anlatacağız. Adımları teker teker okuyup uygularsanız sorunsuz bir şekilde steam profilinizin arka planını değiştirmiş olacaksınız. Adımlara geçelim.

Steam Profil Arka Plan Değiştirme

Steam profil arka planınızı değiştirmek için ilk aşama olarak steam içerisinde bir arka plan satın almanız gerekmekte. Merak etmeyin fiyatlar çok pahalı değil. Satın almak için Steam Topluluk Sekmesinden öncelikle pazar seçeneğini seçiyoruz. Daha sonra karşımıza çıkan ekrandan Gelişmiş Seçenekler butonuna tıklıyoruz. Karşımıza açılan pencerede Tüm Oyunlar kısmından Steam‘ı buluyoruz. Veya eğer sağ tarafta Gelişmiş Seçenekler butonunun altında yer alan yerde varsa Steam butonuna tıklıyoruz.

Steam Arkaplan Değiştirme

 Karşınıza kartlar, cevherler veya hızlandırma paketleri çıkmaması için tekrar Sağ tarafta bulunan Gelişmiş seçenekleri göster butonuna tıklıyoruz. Bu kısım istediğiniz kriterlere göre flitreleme yapmanızı sağlıyor. Bizim konumuz profil arka plan olduğu için sağ taraftaki Eşya Türü kısmından profil arka planı seçeneğinin yanındaki kutucuğu işaretliyoruz. İsterseniz ekstra olarak istediğiniz oyunun arka planlarını görmek için oyun kısmından steam içindeki oyunlardan bir tane seçebilirsiniz. Ancak oyununuz o listede yok ise maalesef daha oynadığınız oyuna steam kart sistemi eklenmemiş demektir. Daha çok arka planın listeleme ile ilgili en aşağıdaki notu okumanızı tavsiye ederim.

Çıkan listeden istediğiniz steam profil arka planını satın alıyoruz. Steam cüzdan bakiyesi ile buradan alışveriş yapabilirsiniz. Yada direk kredi kartı gibi kartlar ile satın alma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Satın alma tamamlandıktan sonra profil düzenlemeye geçelim.

Aldığınız steam profil arka planını stem profilinize yerleştirmek için öncelikle steam penceresinde sağ üst kısımda bulunan kullanıcı adınıza tıklıyorsunuz. Daha sonra altında açılan sekmeden profilimi görüntüle kısmına basıyorsunuz. Veya üst tarafta sıralanmış olan mağaza, kütüphane, topluluk ve steam kullanıcı adınızın yazdığı yere farenizi getirip profil butonuna tıklıyorsunuz. Profiliniz açıldıktan sonra sağ tarafta seviyenizin altında bulunan profili düzenle butonuna basıyorsunuz. Ve karşınıza profilinizi düzenleyebileceğiniz bir yer açılıyor.

Sayfayı biraz aşağıya kaydırdıktan sonra özet kısmının altında profil arka planı kısmına geliyoruz. Burası eğer sizde gözükmüyor ise hiç steam profil arka planı satın almamışsınız demektir. Eğer hiçbir steam profil arka planı satın almazsanız maalesef değişim yapamazsınız. Eğer gözüküyorsa kaç tane arka plan sahibi olduğunuzu yazmaktadır. Değişim yapmak için sağ tarafında arka planı seç butonuna tıklıyorsunuz. Buradan satın aldığınız arka planlardan istediğinizi seçtikten sonra sayfayı en alta kaydırıp değişikleri kaydet butonuna basıyorsunuz. Sayfa tekrar yukarı çıkıyor ve işlem tamamlanmış oluyor.

6. Kontrol etmek için sayfanın en üstünde değişiklik yaptıktan sonra çıkan profilime geri dön butonuna basıyorsunuz. Veya 4. adımdaki kısımdaki gibi profilimize gidiyoruz. Burada eğer resimdeki gibi arka planı seçtiğiniz şekilde değiştiyse işlem tamam demektir. Bu arada daha çok arka planı listeleme ilgili bir not daha var aşağıda onu okumanızı tavsiye ederim.

Not: Eğer en ucuzdan pahalıya arama yaparsanız 0.00 tl olan eşyaları da göreceksiniz. Bunlar satın alınmaz orada bulunmalarının sebebi kimsenin satış yapmıyor olmasıdır. En ucuz arka plan şu anlık 0.05 tl yani 5 kuruştur. Bunları listelemek için sayfa numarası sürekli değişiyor. Eğer bunları listelemek istiyorsanız BURAYA BASARAK tarayıcı üzerinde listeleyebilirsiniz. Daha sonra almak için ya giriş yapmanız gerekir ya da linki steam arkadaşlarınızdan birine gönderip steam içindeki tarayıcı üzerinden açabilirsiniz. Açılan linkten ileride veya geride gezerek daha çok steam arka planına ulaşabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan CS:GO Panorama Güncellemesi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

[Toplam:1    Ortalama:5/5]
Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. Merhaba, Steam Arka Planı Nasıl Değiştirilir | Steam Rehber Başlıklı yazınızı paylaştığınız için teşekkürler. Bu konuyu merak ediyordum ve paylaştığınız yazı ile bilgilenmiş oldum. Steam Arka Planı Nasıl Değiştirilir | Steam Rehber Başlıklı yazınızı sosyal medya hesaplarımdan paylaştım. Siteniz üzerinden daha bir çok steam hakkında bilgileri edineceğimi biliyorum.