İlginizi Çekebilir

  1. Ana Sayfa
  2. Steam Rehberi
  3. Steam Pazarda Nasıl Eşya Satılır?

Steam Pazarda Nasıl Eşya Satılır?

Steam Pazarda Nasıl Eşya Satılır?

Steam Pazarda Nasıl Eşya Satılır?

Bu yazımızda sizler için; Steam Pazarda Nasıl Eşya Satılır? rehberi hazırladık, umarım faydalı olur. Yazımızın devamını okuyunuz.

Steam de paramız kalmadığı, azaldığında veya bir oyuna paramız yetmediğinde para yüklemek zorunda kalırız. Ancak istediğimiz oyun ucuz veya yükleyecek zamanımız yok ise eşya satarak para üstünü tamamlayabiliriz. Bu yöntem gerçekten çok işe yaramakta. Özellikle çok sayıda oyun oynuyorsanız ve oyunlarda kart düşürme hakkınız var ise paranız tükendiğinde bu kartları satarak istediğiniz oyunu elde edebilirsiniz. Bazen parlak kart adı altında daha pahalı kartlar da düşmekte. Şansınız var ise bazen oyunlardan eşyalar da düşmekte. Özellikle Don’t Starve Together da bu sistem çok kullanışlı.

Şanslı biri iseniz pahalı eşya düşürebiliyorsunuz. Ve 10 – 20 TL veya daha yüksek paralı eşyalar düşürebiliyorsunuz. Ve 10 – 20 TL ye indirimler geldiği zaman oyun alabiliyorsunuz. Veya düşen eşyaları düşük miktarda da olsa satıp  biriktirebilirsiniz.

Bazende CS:GO, PUBG gibi oyunlarda kutuları acarak gelen itemleri satıp tekrar bir üst seviye kutu veya silahlar alabiliyorsunuz.Bazı sitelerde bu eşyaları paraya veya daha farklı şekillerde değerlendirip itemlerinizi katlayıp satabilir veya kullanabilirsiniz.

Eşya satmak için öncellikle envanterimize giriyoruz.

Envanterimize girdikten sonra eğer kart satacaksak Steam envanterine, eğer oyundan bir eşya satacaksak oyunun bulunduğu envanteri açıyoruz.

Eşyamızı seçiyoruz ve fiyatını aklımızda tutuyoruz veya bir yere not ediyoruz ve sat tuşuna basıyoruz.

Eğer hızlıca steam eşya satmak istiyorsanız bu fiyatı yada fiyattan 1-2 kuruş düşük fiyat giriyoruz.

Gerekli onayları gerçekleştirdikten sonra eşyanız satışa sunuluyor. Eğer eşyayı satıştan kaldırmak istiyorsanız topluluk sekmesinden pazar kısmına basıyoruz. Daha sonra iptal etmek istediğimiz eşyanın yanındaki iptal butonuna basıyoruz.

Bu işlemleri gerçekleştirmek için öncelikle hesabınızı mobil doğrulayıcıya bağlamanız gerekiyor. Bunun için mobil bir cihaz ile app store yada play storedan steam uygulamasını indiriyoruz. Hesabınıza giriş yapıp etkinleştiriyoruz. Bu onaylama 7 ile 15 gün sürebiliyor. Eğer bu onaylamayı yapmaz iseniz maalesef ki eşya satmanız uzuyor. 15 gün boyunca bir eşyanın onaylanması için bekliyorsunuz. Ve bu steam mobil doğrulamayı gerçekleştirdikten sonra istediğiniz zaman takas yapabiliyorsunuz.  Steam’da Eşyayı sattıktan sonra parayı istediğiniz şekilde harcayabilirsiniz.

Bu yazımızda sizlere; Steam Pazarda Nasıl Eşya Satılır? gibi soruları cevaplandırdık ve uygulamalı olarak gösterdik. Diğer steam rehberlerimiz için sitemize bakabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Steam Koleksiyon Kartları Ne İşe Yarar ? başlıklı makalemizde Steam kartlar, Steam kartlar ne işe yarar ve Steam kartları düşürmek hakkında bilgiler verilmektedir.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Yorum Yap

Yorum Yap