İlginizi Çekebilir

  1. Ana Sayfa
  2. Genel
  3. Steam Oyun İade Etme

Steam Oyun İade Etme

Steam Oyun İade Etme

Steam Oyun İade Etme

Merhaba arkadaşlar bu yazımızda steam oyunlarınızı nasıl iade edebileceğiniz anlatacağım. İade edebileceğiniz oyunların kısıtlamaları, nasıl iade ederim, para nereye aktarılır vb gibi sorularına yanıt vereceğim. Yazının tamamını okuyup steam oyun iadesi hakkında bilgiler edinebilirsiniz. Bu yöntem ile sadece oyun değil oyun içerisinde bulunan DLCleri de iade edebilirsiniz.

Steam İade Kısıtlamaları

Steam iade yapmanız için oyunu aldığınız zaman bilmeniz gereken birkaç bilgi var. Bu bilgiler bazı oyunlarda değişiklik gösterebilir. Ancak genel olarak oyun iadelerinde sistem bu şekilde işlemektedir. Eğer oyununuzu iade etmek istiyorsanız oyunun satın alım süresi üzerinden 14 gün geçmemiş olması gerekmekte. Eğer oyununuz 14 günü geçtiyse genel olarak iade talebiniz red edilir. Bunun dışında bir kriter daha var. Eğer oyunu 2 saatten fazla oynadıysanız yine iade talebinde bulunduğunuz zaman iade talebiniz red edilir. Sistem genel olarak bu şekilde işlemektedir. Eğer şansınızı denemek istiyorsanız tabi ki bunda özgürsünüz. Ama eğer bu kriterlere uymuyor ise iade talebiniz red edilecektir. Bunun dışında oyun içinde mikro ödeme ile satılan ögeleri iade etmeniz mümkün değildir. Bunun iadesi için direk olarak oyun firması ile görüşmeniz gereklidir. Bazı satın alınan ögeler direk olarak iade edilemez şeklindedir.

İade Parası Nereye Aktarılır

Eğer steam üzerinden oyun iade talebiniz onaylanır ise oyun için harcadığınız para direk olarak steam cüzdanınıza aktarılır. Eğer oyunu kredi kartı ile satın aldıysanız ve seçim yok ise oyun paranız direk olarak cüzdan paranıza yansır. Ancak bu para direk olarak gelmez. Bu parayı kullanabilmek için 2 gün beklemeniz gerekmektedir. Bunu yaparken paranın 2 gün sonra geleceğini unutmayın. Eğer iade talebiniz onaylanır ise steam cüzdan paranızın yanında örneğin 10 TL beklemede gibi bir ifade parantez içinde yer alır. 2 gün bekledikten sonra parayı yine steam içinde istediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

Nasıl İade Ederim

İade etmek gerekli kriterlere uyuyor ise çok basit. Yapmanız gerekenleri adım adım resimli bir şekilde aşağıdan takip ederek uygulayabilirsiniz.

İlk olarak kütüphanemizde bulunan iade etmek istediğimiz oyuna basıyoruz. Daha sonra sağ tarafta çıkan bağlantılar kısmından destek bölümüne tıklıyoruz.

Karşımıza gelen ekranda oyunu mu yoksa DLC mi iade etmek istediğimize karar verdikten sonra eğer DLC iade edecekseniz aşağıda bulunan listeden hangi DLC yi iade etmek istediğimizi seçiyoruz. Daha sonra karşımıza gelen ekranda Umduğum Gibi Değil seçeneğini seçiyoruz. Aynı şey oyun iadesi yapmak istediğiniz zaman da geçerlidir. Aynı butona basmanız yeterli olacaktır.

Karşımıza gelen sayfada İade Talebinde Bulunmak İstiyorum seçeneğini seçiyoruz. Ve aşağıya eğer oyunda DLCler varsa onlarla beraber toplam fiyatları listeleniyor.

En aşağıda sebep yazan yerden istediğiniz seçeneği seçiyoruz. Eğer istersek not belirtip Talebi gönder butonuna basıyoruz. Bu arada orada çıkan seçeneklerden herhangi birini seçmeniz sizin için bir şey değiştirmez. Ancak eğer iadeyi yaparken gerçek nedeninizi belirtirseniz oyun firması açısından düzeltmeler yapılmasında yardımcı olabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Steam 20 TL Altı Oyunlar başlıklı makalemizde steam indirimli oyunlar, steam ucuz oyun ve steam ucuz oyunlar hakkında bilgiler verilmektedir.

[Toplam:2    Ortalama:5/5]
Yorum Yap

Yazar Hakkında

Steam oyun dünyası ve e-spor haberleri.

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. 1 ay önce

    Merhaba, Ben: Serkan Balcı… Steam Oyun İade Etme | Steam Rehber Başlıklı yazınızı paylaştığınız için teşekkürler. Bu konuyu merak ediyordum ve paylaştığınız yazı ile bilgilenmiş oldum. Steam Oyun İade Etme | Steam Rehber Başlıklı yazınızı sosyal medya hesaplarımdan paylaştım. Siteniz üzerinden daha bir çok steam hakkında bilgileri edineceğimi biliyorum. Diğer paylaşımlarınıza da göz gezdirdim gerçekten çok kaliteli içerikler üretiyorsunuz sizi tebrik ederim.Steam Oyun İade Etme | Steam Rehberlı yazınız için beni mail adresim üzerinden detaylı olarak bilgilendirebilir misiniz ? Şimdiden teşekkür ederim.