İlginizi Çekebilir

  1. Ana Sayfa
  2. Steam Rehberi
  3. Steam Koleksiyon Kartları Ne İşe Yarar ?

Steam Koleksiyon Kartları Ne İşe Yarar ?

Steam Koleksiyon Kartları Ne İşe Yarar ?

Steam Koleksiyon Kartları Ne İşe Yarar ?

Bu yazımızda sizlere; Stem koleksiyon kartları ne işe yarar? rehberini resimli bir şekilde anlatmaya çalıştık. Öğrenmek için yazıyı okuyabilirsiniz. Daha fazla steam bilgisi almak için diğer yazılarımıza göz atabilirsiniz.

Steam Koleksiyon Kartları

Steam koleksiyon kartları steam seviyenizi yükseltmek için gerekli etkenlerden biridir. Koleksiyon kartları tek tek bir işe yaramaz. Hatta 1 tane parçası eksik olsa bile kullanılamazlar. Bütün steam koleksiyon kartlarını tamamladıktan sonra işlevlerini yerine getirirler. Herhangi bir oyunda steam koleksiyon kartı düşürmek için öncelikle oyunu satın almış olmanız gerekmekte.

Steam Koleksiyon Kartları

Daha sonra oyunu oynadıkça kart steam envanter üzerinden ulaşılabilir oluyor. Oyun içindeki bütün steam koleksiyon kartları düşürdükten sonra bunları işleyip oyunun rozetini elde edebiliyorsunuz. Ancak f2p oyunlarda kart sistemi farklı ilerlemekte. F2p oyunlarda kart elde etmek için oyun içerisinden bir şeyler satın almanız gerekiyor. Satın almanız gerçekleştikten sonra size hızlandırıcı paket veriyor. Bu sayede oyundan kart düşürebiliyorsunuz.

Steam Koleksiyon Kartları Ne İşe Yarar ?

Her oyun için ayrı steam koleksiyon kartı düşürme sayısı bulunmakta. Örneğin Magicka oyunu için 8 adet kart gerekirken Don’t Starve Together için 6 kart gerekiyor. Ortalama olarak her oyundan düşürmeniz için en fazla kart sayısının yarısı kadar kart düşürme sayısı veriyor. Her oyun için koleksiyon kartları farklı şekilde resim ile geliyor. Ve oyunu oynadığınız zaman ortalama her 2 saatte bir size kart düşürüyor. Kartları isterseniz takas edebiliyorsunuz.

Steam Koleksiyon Kartları Ne İşe Yarar ?

Sizde olmayan bir kart ile sizde olan 2 tane kart ile takas edebiliyorsunuz. Eğer takas edecek kimseyi bulamaz iseniz steam pazar üzerinden satın alabiliyor veya kartınızı satabiliyorsunuz. En güzel sistemlerinden biri de bu. Kartların satılabiliyor olması gerçekten de işe yarıyor. Örnek olarak 50 kuruş gerekli olduğu zamanlar da kart düşürme sayınızın olduğu oyunu oynayıp kartlarını satıp 50 kuruşu tamamlayabiliyorsunuz. 50 kuruş için 10 TL yüklemenize gerek kalmıyor.

Oyunu oynarken kart düştüğü zaman sağ aşağıda bildirimleriniz açık ise bildiğim geliyor. Steama geldiğinizde de bildiğim postasından yeni eşya geldi bildirimini görebiliyorsunuz. Yada direk envanteri açıp bakabiliyorsunuz. Çevrim dışı iken oynadığınız zaman kart düşmüyor. Koleksiyon kartı düşürmek için steam üzerinde çevrim içi olmanız gerekiyor.

Bir oyunda bütün kartları görmek için sekmeler üzerinden kullanıcı adınızın bulunduğu konuma fareyi getirip aşağıda çıkan menüden rozetler butonuna basıyoruz.

Daha sonra istediğimiz oyunun bulunduğu yeri buluyoruz. Bastığımız da topladığımız veya toplamadığımız bütün kartlar gözüküyor. Bu sayfada kartları yakından inceleyebiliyoruz. Olmayan kartları da pazarda araştır butonu ile satın alabiliyoruz. Bu yazımızda sizlere Steam Koleksiyon Kartlarının ne işe yaradığı açıklamış olduk. Steam Koleksiyon Kartları Ne İşe Yarar ? Merak ediyorsanız bu yazımız size öğretici bir makale olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Steam VAC Nedir? Kalıcı mıdır? başlıklı makalemizde Steam VAC kalıcı mı?, Steam VAC Nedir? ve VAC kaldırılır mı? hakkında bilgiler verilmektedir.

[Toplam:1    Ortalama:2/5]
Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. 3 ay önce

    Merhaba, Ben: Onur Batmaz… Steam Koleksiyon Kartları Ne İşe Yarar ? | Steam Rehber Başlıklı yazınızı paylaştığınız için teşekkürler. Bu konuyu merak ediyordum ve paylaştığınız yazı ile bilgilenmiş oldum. Steam Koleksiyon Kartları Ne İşe Yarar ? | Steam Rehber Başlıklı yazınızı sosyal medya hesaplarımdan paylaştım. Siteniz üzerinden daha bir çok steam hakkında bilgileri edineceğimi biliyorum. Diğer paylaşımlarınıza da göz gezdirdim gerçekten çok kaliteli içerikler üretiyorsunuz sizi tebrik ederim.Steam Koleksiyon Kartları Ne İşe Yarar ? | Steam Rehberlı yazınız için beni mail adresim üzerinden detaylı olarak bilgilendirebilir misiniz ? Şimdiden teşekkür ederim.