İlginizi Çekebilir

  1. Ana Sayfa
  2. Genel
  3. Steam En İyi Simülasyon Oyunları

Steam En İyi Simülasyon Oyunları

Steam En İyi Simülasyon Oyunları

Bu yazımızda sizlerle en iyi simülasyon oyunlarını inceleyeceğiz. Umarım içinde oynamadığınız bir oyun çıkar ve keyifli bir şekilde vakit geçirebilirsiniz. Liste de sıralama yoktur sıralama rastgeledir. Steam içinde bulunan seçtiğim oyunları bu listeye koydum.

Steam En İyi Simülasyon Oyunları

Surgeon Simulator

Surgeon Simulator Header

Surgeon simulator bir doktor olduğunuz ve hastaları iyileştirmeye çalıştığınız bir oyun. Ancak her şey normal değil oyunun içinde. Beyin ameliyatı, Göz ameliyatı gibi ameliyatlara girip hastaları iyileştiriyorsunuz. Tabi bu yaptıklarınıza iyileştirme denirse. Elinize çekiç alıp kafa tasını bir daha kullanılmayacak hala getirip beyini çıkartıyorsunuz. Ardından beyini tekrar yerine takıyorsunuz ve bölüm tamamlanmış oluyor. Hasta eğer kan kaybından ölmez ise bölüm geçilmiş sayılıyor. Eğer kan kaybını durdurmak isterseniz de kan kaybını durdurmak için iğneyi vuruyorsunuz. Ancak iğneyi kendinize vurursanız kafanız dönmeye başlıyor ve düzeltmek için de kan hızlandırıcı iğneyi kendinize vurmanız gerekiyor. Garip bir şekilde doktor olup siz de eğlenebilirsiniz. 

Euro Truck Simulator 2

Ets2 header

Euro truck simulator ETS olarak da bilinen bir tır sürme simülasyonudur. Eğer canınız tır sürmek istiyor ve elinizin altında bir bilgisayar var ise bu oyunu deneyip eğlenebilirsiniz. Belirli mesafelerden belirli miktara göre yola çıkıp para kazanıyor ve bu paralar ile tırınızı değiştiyorsunuz. Eğer tek oynamaktan sıkılırsanız oyunun multiplayer kısmı sizin için daha zevkli olabilir. Hatta arkadaşlarınız ile tır konvoyu bile düzenleyebilirsiniz. Tabi ki kaza yapmamaya dikkat edin. Cezasını ödersiniz. 

Hand Simulator

Hand Simulator header

Hand simulator adından da anlaşılacağı gibi el simülasyonu olarak Türkçe’ye çevrilebilir. Oyunda elleriniz ile silah kullanıp arkadaşlarınızı veya odadaki kişileri vurmaya çalışıyorsunuz. Vuran kişi oyunu kazanıyor ancak elinizi kontrol etmek hiç bu kadar zor olmamıştı. Sağ ve sol olarak iki elinizi de kontrol edebiliyorsunuz. Hatta oyunun mekanikleri az da olsa surgeon simulator oyununa benzemekte. Silahla birbirini vurmaktan başka tank, top, bomba çözme gibi multiplayer modları da var. Eğer canınız da çok sıkılırsa balık bile tutabiliyorsunuz. Tek kişilik modlar da ise süt sağabiliyorsunuz, korku moduna girebiliyorsunuz bunun gibi değişik modlar da mevcut.

Prison Architect

Prison Arc header

Bir hapishaneyi yönettiğiniz hatta kendiniz inşa ettiğiniz bu oyun bir hapishane kurma simülasyonudur. Oyun da tamamen sizin istediğiniz şekilde hapishanenizi kurmanız için gerekli çoğu şey eklenmiştir. Böyle bir merakınız var ise Prison Architect İnceleme adlı yazımıza göz atabilirsiniz.

Rimworld

Rimworld header

Eğer bir şeyler inşa edip orada yaşanmasını hayat başlamasını seviyorsanız bu oyun tam size göre. Oyunda çağ atlayabilir ve çağların getirdiği faydalardan yararlanabilirsiniz. Tabi ki çağ atladıkça başka kabileden gelen kötülükler de ona göre oluyor. Hatta oyunda ilerlediğinizde köy halkındaki insanlara biyonik organlar takabiliyorsunuz. Ve halkınızın hepsinin ayrı ayrı yetenekleri bulunuyor. Bu yeteneklere göre işlemleri kimin yapacağını belirliyorsunuz. Eğer kabile kurma gibi oyunları seviyorsanız bu oyunu çok seveceksiniz.

Spore 

Spore header

Tamamen simülasyon olan bu oyunda ilk olarak bir hücre olarak başlıyorsunuz. Kendinize isterseniz tek gözlü hatta gözsüz isterseniz 6 göz bile takabiliyorsunuz. Küçük bir hücreden başlayıp daha kendinizi geliştiriyor ve sudan dışarı ayak basıyorsunuz. Bu kısımda kendinize ayak takmanız gerekiyor ve ilerleyen kısımlarda kol takmanız gerekiyor. Tabi ki bunların dışında saldırı için de gerekli olan organları takıp başka kabilelerle savaşabiliyorsunuz. Yalnız dikkat edin çok güçlü olan kişilere pek dalmanızı önermem. Özellikle tek olduğunuz zaman öldürebiliyorlar. Bunun dışında isterseniz arkadaşlık ta kurabiliyorsunuz. Taktığınız organların size verdiği özelliklere göre örneğin dans gibi özelliklerinizi arttırıyor. Bundan sonra kabile sistemine geçip strateji oyununa dönüyor. Daha sonraki çağları oynayıp kendiniz öğrenebilirsiniz. Ne kadar önce çıkmış olsa da bu oyuna bir şans verin.

Bir önceki yazımız olan Steam En İyi Basit Eğlence Oyunları başlıklı makalemizde Steam Basit Oyunlar, Steam Ücretli Basit Eğlence Oyunları ve Steam Ücretli Eğlence Oyunları hakkında bilgiler verilmektedir.

[Toplam:1    Ortalama:5/5]
Yorum Yap

Yazar Hakkında

Steam oyun dünyası ve e-spor haberleri.

Yorum Yap