İlginizi Çekebilir
Paladins İnceleme

  1. Ana Sayfa
  2. Genel
  3. Steam Cevher Nasıl Bulunur ?

Steam Cevher Nasıl Bulunur ?

Steam Cevher Nasıl Bulunur ?

Steam Cevher Nasıl Bulunur ?

Steam cevherlerin nasıl bulunduğunu anlatmadan önce cevherler hakkında bilgiler öğrenmek istiyorsanız Steam Cevherler Ne işe Yarar yazısını okumanızı tavsiye ederim. Kısa da cevherlerden bahsetmek gerekirse steam kartlarına dönüştürülebilen araçlardır. Steam cevherlerinizi görmek isterseniz direk olarak envanterinize gelmeniz yeterli. Genel olarak en başta cevherler gözükecektir. Steam cevherleri takas edilebilir cevherler ve takas edilemez cevherler olarak ikiye ayrılır. Peki aralarındaki farklar nedir diyecek olursak adından da anlaşılacağı üzere cevherlerin satılıp satılamayacağını bize özetler. Takas edilemeyen cevherlerin üstünde şu vakte kadar takas edilemez yazar. Bu onun o vakit geldiğinde takas edilebileceği anlamına gelir. Cevherleri nasıl elde edebileceğimizin 2 adet ana yolu vardır. Bunlardan birisi satın almak diğeri ise envanterdeki eşya ve kartları cevhere dönüştürmek.

Steam Cevherleri Satın Almak

Steam cevherleri tek tek satın almamakta. Cevherlerin satılması için 1000 tanenin de içinde bulunduğu bir cevher çuvalı yapılması gerekiyor. Cevher çuvallarını bu şekilde steam pazardaki arama yerine cevher çuvalı yazarak bulabilirsiniz. Örneğin 5000 tane cevhere ihtiyacınız var ise 5 adet cevher çuvalı almanız yeterli olacaktır. Daha sonra steam envanterinizde bu cevher çuvalları gözükecektir. Yapmanız gereken artık cevher çuvalına tıklayıp cevherleri çuvaldan çıkar butonuna basmaktır. Cevherler çuvaldan çıktıktan sonra istediğiniz şekilde kullanabilirsiniz. Bu arada eğer steam pazardan bir cevher çuvalı alırsanız direk olarak envanterinize takas edilemeyen cevher çuvalı olarak düşecektir. Bu da sürekli al sat yapmayı engellemek için yapılan bir önlem. Eğer tekrar bunları satmak isterseniz 7 gün boyunca beklemeniz gerekmekte. Ve bu takas edilemez cevherleri kullandığınız zaman üreteceğiniz hızlandırma paketi de takas edilemez olacaktır. Eğer siz envanterinizde bulunan cevherleri satmak istiyorsanız cevherlere tıkayıp çuvala doldura basmanız yeterli olacaktır. Eğer takas kısıtlaması yok ise steam pazarda satabilirsiniz.

Steam Cevherleri Envanterden Kazanmak

Cevher kasmanın diğer yolu ise envanterinizde bulunan size göre gereksiz olan eşyaları cevhere çevirmektir. Yapmanız gereken sadece eşyanın üstüne basıp sağ taraftaki pencereden cevhere dönüştür yazan butona basmanızdır. Kaç cevher geleceği ise yine tıkladığınız zaman kartın üzerinde yazmakta. Eğer kart takas edilemez ise gelen cevher de takas edilemez olacaktır. Bu bir daha ki hızlandırma paketinizi oluştururken bakmanız gereken önemli bir ayrıntıdır. Eğer o cevherlerle yaptığınız hızlandırma paketi içindeki kartları veya direk olarak hızlandırma paketini satmak istiyorsanız takas edilebilir olmasına dikkat edin. Bu şekilde envanterinizdeki gereksiz eşya veya kartları cevhere dönüştürebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Steam Oyun İade Etme başlıklı makalemizde steam geri iade, steam iade ve steam iade etme hakkında bilgiler verilmektedir.

[Toplam:1    Ortalama:5/5]
Yorum Yap

Yazar Hakkında

Steam oyun dünyası ve e-spor haberleri.

Yorum Yap