İlginizi Çekebilir

  1. Ana Sayfa
  2. Steam Rehberi
  3. Steam Açılmama Sorunu Çözüm

Steam Açılmama Sorunu Çözüm

Steam Açılmama Sorunu Çözüm

Steam Açılmama Sorunu Çözüm

Bazı durumlarda Steam, bilgisayarımızda açılmıyor veya doğru çalışmıyor. Bu rehberimizde sizlere, Steam açılmama sorunu çözümünü hazırladık. Rehberimiz de paylaştığımız çözüm yöntemleri sayesinde Steam’ı çalıştırabilir ve hataları giderebilirsiniz. Eğer bu rehberimiz de paylaştığımız çözüm yolları işe yaramıyorsa mutlaka yorum kısmından bize iletin. Daha fazla steam rehberlerini sitemizden bulabilirsiniz.

Mutlaka Bakın: CSGO Rusça Başlangıç Rehberi

Steam Açılmıyor, Çözümü Nedir ?

Steam bazen açılmıyor ve hata veriyor. Çözüm yollarına hep beraber bakalım.

1.Çözüm yolu.

Steam, çalıştırılmak için bilgisayarımızda bazı yetkilere ihtiyaç duyar. Steam açılmıyorsa, sağ tık yapıp yönetici olarak çalıştırmamız gerekiyor. Eksik yetkilendirme sonucu steam maalesef açılmaz veya hata verir. Yetkilendirmeden dolayı açılmıyorsa, yönetici olarak çalıştırıldığında açılacaktır.

Steam Açılmama Sorunu Çözüm

Bu şekilde yönetici olarak başlatın ve sorun ortadan kalkacaktır.

2. Çözüm yolu.

Steam dosyalarının bozukluğundan veya değiştirilmesinden dolayı Steam açılmama sorunu ile karşı karşıya gelebilirsiniz. Steam’ı onarmak için aşağıda ki komutu Windows + R tuşu ile açtığımız Çalıştır uygulaması üzerinde gerçekleştiriyoruz.

“C:\\Program Files (x86)\\Steam\\bin\\SteamService.exe” /repair

Bu komutu uyguladıktan sonra yaklaşık olarak 5 dakika kadar steamın onarılmasını bekliyoruz. Onarılmadan sonra Steam, bilgisayarınızda sorunsuz olarak çalışacaktır.

3. Çözüm yolu.

Kötü internet bağlantısına sahipseniz çok nadir olarak Steam açılmama sorunu ile karşılaşırsınız. İlk olarak arkaplanda çalışan tüm steam servislerini görev yöneticisi yardımıyla sonlandırın ve modeminizi resetleyin. İnternet bağlantınız geri geldiği zaman Steam’ı yönetici olarak başlatın ve Steam’ın açılmasını bekleyin. Kötü internet bağlantısına sahipseniz bu hatayı nadiren alabilirsiniz. Çözümü bu kadar basit. 🙂

Steam Açılmama Sorunu

4. Çözüm yolu.

DNS, Proxy ve VPN türevlerinden dolayı Steam açılmama sorunu yaşayabilirsiniz. Bilgisayarınızın arkaplanında çalışan tüm steam servislerini görev yöneticisi ile kapatın, ardından DNS kullanıyorsanız ayarlarınızı sıfırlayın, Proxy kullanıyorsanız sıfırlayın, VPN Kullanırsanız kapatın ve Steam’ı yönetici olarak çalıştırmayı deneyin.
Steam hala çalışmıyorsa, CMD’yi açıp
ipconfig /flushdns
ipconfig /renew
Komutlarını sırayla deneyin, büyük ihtimal Steam açılacaktır.

5. Çözüm yolu.

Steam’ı silin ve tekrar yükleyin. Bu çözüm yolunu son çare olarak kullanın. Yukarıda ki rehberimizde paylaştığımız çözüm yolları bir işe yaramadıysa steam’ı bilgisayarınızda tamamen kaldırın ve en baştan yükleyin.

Bu yazımızda sizlere, Steam Açılmama Sorunu Çözüm yollarını rehber şeklinde anlatmış olduk. Daha fazla steam rehberlerini sitemizden bulabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Steam Güvenilir Takas Nasıl Yapılır başlıklı makalemizde Steam Dolandırıcı, Steam Dolandırıcılık ve Steam dolandırıldım hakkında bilgiler verilmektedir.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Yorum Yap

Yazar Hakkında

Steam oyun dünyası ve e-spor haberleri.

Yorum Yap