İlginizi Çekebilir
Magicka İnceleme

  1. Ana Sayfa
  2. Oyun İnceleme
  3. Risk Of Rain İnceleme

Risk Of Rain İnceleme

Risk Of Rain İnceleme

Risk Of Rain İnceleme

Risk of Rain ; Arkadaşınız ile roguelike, aksiyon türünde oynaması keyifli bir oyun. Kendini diğer oyunlardan ayıran farklı özellikleri de var. Steam üzerinde 18 TL ye veya 4 kişi ortak olup 49 TL ye oyuna ulaşabiliyorsunuz. Ancak indirimleri beklemenizi öneririm. İndirime girdiğinde oyunun fiyatı baya fazla düşüyor. Uzay oyunları seviyorsanız da bu oyun güzel bir tercih olabilir. Oyun uzayda geçmekte. Karakteriniz ile düşmanları öldürüp diğer seviyelere geçmeye çalışıyorsunuz. Her öldüğümüz de tekrar başlıyoruz ancak belirli olayları yerine getirdiğimiz zaman yeni karakterler açılıyor.

Oyunun içeriğine geçersek oyunu açtığınızda yerel ağ, online yada tek kişilik oyun modunu seçiyoruz. Daha sonra bize karakterimizi seçmemizi istiyor ve oyuna giriş yapıyoruz. Çok kişilik mod da oynuyorsanız topladığınız paralar herkese gidiyor. Yani biri 5 para alırsa herkeste 5 para oluyor. Exp toplama şekli de aynı şekilde gerçekleşiyor. Seviye aldığınızda en fazla can puanınız saldırılarınız vb. artıyor. Ancak önemli olan topladığınız eşyalar. Diğer seviyeye geçmek için portal bulmanız ve bu portalı açıp gelen bossu öldürmeniz gerekiyor. Boss öldükten sonra etrafta kalan küçük canavarları da öldürdükten sonra bölümü geçebiliyorsunuz. Ve oyunun zorluğunu sağ taraftaki barda görebiliyorsunuz. Barda zorluk derecesi zaman geçtikçe artıyor.

Eşyalar 2-3 şekilde bulunabiliyor. Bölüm bossları, açtığınız kutular, heykeller içerisinden çıkıyorlar. Her eşyanın belirli bir derecesi var. Beyaz, yeşil, mavi, turuncu, sarı şeklinde gidiyor. Bu dereceler eşyanın nadirlik derecesini belirliyor. Aldığınız eşyadan bir tane daha bulursanız o eşyanın seviyesi artıyor. Yani aynı eşya buldum işe yaramaz diye bir şey yok. Mesela ekstra zıplama eşyası bulduğunuzda zıplamanıza ekstra 1 tane daha ekliyor. Bir tane daha bulursanız ekstra yine ekliyor. Ancak topladığınız eşyaların birde aktif olarak kullanılanları var. Bunlar üst üste alıp seviye atlamıyor. Kimi eşya sizi korumaya kimi eşya saldırınızı arttırma yönelik oluyor. Para ile kutuları ve heykelleri açabiliyorsunuz. Bunun dışında birde drone’ları tamir edebiliyorsunuz. Kutular açıldığında size kesin olarak bir eşya veriyor. Kutuların şekillerine göre nadir bir eşya çıkartma olasılıkları da artıyor. Ancak diğer kutulara göre daha pahalı oluyorlar. Heykeller ise 2 ye ayrılıyor. Birincisi açtığınız da eşya veriyor veya içinden canavar çıkartıyor. Ancak bunu parçalanana kadar açabiliyorsunuz. Diğeri açtığınızda içinden küçük yaratıklar çıkıyor ve etrafa kaçışıyorlar. Eğer hepsini öldürürseniz eşya kazanıyorsunuz. Dronlara gelecek olursak yerde gördüğünüz dronları tamir ederseniz sizin yanınızda geziyorlar. Ancak çok hasar alırlar ise yeniden tamir edilmesi gerekiyor.

Her karakterin 3 ana yeteneği var ve bunun yanında yerden eşya bulduğunuzda aktif olarak kullanabileceğiniz yeteneği de var. Kimi karakter uzaktan etkili saldırılar yapabiliyor kimi karakter yakından. Özellikle arkadaşlarınız ile oynayacaksanız karakterler açıldıkça herkese ayrı bir rol verilebilir.

Verilen rollerde bazı karakterlerin canı fazla bazılarının ise canı az koşma ve zıplamaları fazla bunlara göre oynayışını şekillendirebilirsiniz.Bahsettiğimiz gibi oyun içi mekanikleri güzel ve hemen biteriyimde bar dolmasın zorlamayayım deme gibi bir şansınız olmuyor çünkü oyunda ilerleyen zamanlarda dronun,alacağınız ekstra özelliklerin ne kadar çok işe yaracağını anlıcağınız ve geçiş portalını bulsanız bile şu ilerde drone vardı gitip alalım dediğinizde zaman yavaş yavaş akmış olucak.

 

Risk Of Rain inceleme yazımızın sonuna geldik, diğer steam rehber yazılarımız için sitemizi inceleyebilirsiniz.

Risk Of Rain Sistem Gereksinimleri

İşletim Sistemi: Windows Vista / 7
İşlemci: 2.5 GHz
Bellek: 1 GB RAM
Ekran Kartı: Direct X9.0c sürümünü kaldıran kart
DirectX: Sürüm 9.0
Depolama: 130 MB kullanılabilir alan

Bir önceki yazımız olan Magicka İnceleme başlıklı makalemizde Magicka, Magicka büyüler ve Magicka güzel mi? hakkında bilgiler verilmektedir.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Yorum Yap

Yorum Yap