İlginizi Çekebilir

  1. Ana Sayfa
  2. PUBG Rehber
  3. PUBG Sunucular şuan meşgul Hatası Çözümü

PUBG Sunucular şuan meşgul Hatası Çözümü

PUBG Sunucular şuan meşgul Hatası Çözümü

Pubg sunucular şuan meşgul hatası alıyorsanız ve ne yapacağınızı bilmiyorsanız, sizler için hazırladığımız bu rehberde pubg sunucular şuan meşgul hatası çözümü öğrenmiş olacaksınız. Öncelikle belirtmek gerekirse; bu hata sizden kaynaklı değildir, tamamen oyun ve sunucular ile ilgilidir. Sunucu hataları Pubg için ciddi sorunlar oluşturmaya başlamış ve bir çok oyuncu forumlarda şikayet konuları vs. açmaya başlamıştı. Bu sorunun asıl sebebi, anlık oyuncu sayısını sunucuların kaldırmamasından dolayıdır yani aşırı derecede yoğunluk olduğu zaman pubg Servers are too busy, please try again later hatası almanız gayet normal. Peki sunucu hatası alıyorum bunu nasıl çözeceğim ? diye merak ediyorsanız yazımızın devamını okumaya devam edin.

PUBG Sunucular Şuan Meşgul Hatası

Yazımızın ilk paragrafında bahsettiğimiz gibi pubg sunucular şuan meşgul hatası sizinle alakalı bir durum değildir, oyun sunucularının yoğun olması veya saldırı alması durumunda ortaya çıkmaktadır. Genellikle yoğunluktan meydana gelen hatalar oluşmaktadır, bu hatayı çözüp nasıl oyuna girebileceğinizi rehberimiz de anlattık.

Pubg Sunucu hatası yoğunluktan dolayı meydana geldiği için bir süre sonra oyuncular çıkış yapacak veya teknik ekip tarafından sunucu sorunu çözülecektir. Bu durumda sizin tek yapmanız gereken şey beklemektir. Ben beklemem kardeşim! diyorsanız diğer çözüm adımına geçebilirsiniz… Örneğin: Sunucular, anlık olarak sadece belirli sayıda oyuncu taşıyabilecek şekilde tasarlanmıştır. Pazar günleri veya akşam saatleri gibi yoğun bir saatte pubg oynamaya girdiğiniz zaman bu hatayı almanız muhtemeldir. Sunucuya daha fazla yük getirecek ve “Sunucular çok meşgul, lütfen daha sonra tekrar deneyin” hata mesajını göreceksiniz.

PUBG sunucu hatası
PUBG sunucu hatası

2- İkinci bir seçenek; oyuna girmeye çalıştığınız oyun sunucusu veya lokasyon olarak planlı bakım çalışması yapılıyor olabilir. Bu durumda oyun sunucusunu değiştirip tekrar oyuna bağlanmayı denemelisiniz. PUBG ekibi planlı ve periyodik olarak güncellemeleri ve sunucu bakımlarını yapıyor olabilir. Bazı güncellemeler, oyunu etkilemez. En son güncellemeyi yükleyebilir ve oyunu sorunsuz olarak oynamaya devam edebilirsiniz. Ancak bazen sunucu bakımı için daha fazla zaman gerektirir.

PUBG sunucu hatası çözümü

Pubg sunucu hatası alıyorsanız ve sunucunun düzelmesini beklemek istemiyorsanız aşağıda ki çözüm adımlarını uygulayın ve sizin için uygun olan sorunsuz sunuculara geçiş yapıp hemen oyun oynamaya başlayın…

Adım 1: Tekrar deneyin butonuna tıklayın ve aynı hatayı alırsanız diğer adımı uygulayın. Genellikle sunucu hataları maksimum 5-10 dakika arası sürmektedir.

Adım 2: Sunucu değiştirme / Lokasyon değiştirme ikonuna tıklayın ve sizin konumunuza en yakın sunucuyu veya ülkeyi seçin.

Adım 3: Seçtiğiniz sunucuda sorun bulunmuyorsa artık oyun oynamaya başlayabilirsiniz. İşte bu kadar basit… Sunucular bakımda ise maalesef bunun için bir çözüm bulunmamaktadır. Bulunduğunuz sunucunun güncellemeleri veya bakımları bitene kadar o sunucuda oyun oynayamazsınız Fakat hata sunucular şuan meşgul hatasıysa sunucunuzu diğer en yakın konuma değiştirebilir ve oyunu oynamaya devam edebilirsiniz. Sizlere bu rehberimizde pubg sunucular meşgul lütfen daha sonra tekrar dene hatası çözümünü anlatmış olduk.

Bir önceki yazımız olan PUBG Mobil Ne kadar İnternet Harcar ? başlıklı makalemizde mobil pubg internet yeme, pubg mobil internet ve pubg mobil internet yermi hakkında bilgiler verilmektedir.

[Toplam:5    Ortalama:4.2/5]
Yorum Yap

Yazar Hakkında

Steam oyun dünyası ve e-spor haberleri.

Yorum Yap