İlginizi Çekebilir

  1. Ana Sayfa
  2. PUBG Rehber
  3. PUBG Steam’i başlatma başarısız oldu hatası Çözüm

PUBG Steam’i başlatma başarısız oldu hatası Çözüm

PUBG Steam’i başlatma başarısız oldu hatası Çözüm

Merhabalar bu yazımızda sizlere PUBG açmaya çalıştığınız zaman karşınıza çıkabilecek bir hata hakkında bilgilendirmeye çalışacağız. Steam üzerinden PUBG’yi başlattığınız zaman PUBG başlatma başarısız oldu gibi bir hata alıyorsanız aşağıdaki çözümleri uyguladığınızda sorun kalkacaktır.

PUBG Steam Başlatma Sorunu Çözüm

İlk olarak yapmanız gereken şey PUBG‘yi yönetici olarak başlatmayı denemektir. Bilgisayar kullanma konusunda biraz bilginiz var ise direk olarak C:\ Programlar (x86) \ Steam \ steamapps \ common \ PUBG \ TslGame \ Binaries \ Win64 of TsLGame.exe  konumundan yönetici olarak çalıştırma işlemini yapabilirsiniz. Eğer nasıl yapılacağı hakkında bilginiz yok ise aşağıdaki yollardan birini uygulayarak yönetici olarak başlatma işlemini başarıyla sonuçlandırabilirsiniz. Dikkat edin başka seçeneklere basmadığınızdan emin olun. Başka seçenekleri seçmeniz işleri daha kötü yola sokabilir. İşte bu şekilde pubg steam başlatma sorunu çözümünü yapmış bulunmaktayız. Eğer bu yöntem işe yaramazsa yazımızın devamında ki pubg steam başlatma sorunu çözümlerimize bakabilirsiniz.

Bunu yapmanın 2 adet yolu var. İlk olarak Steam’i açıyoruz ve ardından PUBG‘yi buluyoruz. Ancak oyunu açmıyoruz sadece sağ tıklayıp gelen listeden (genelde en altta bulunur) Özellikle seçeneğini seçiyoruz. Daha sonra üst sekmelerde bulunan Yerel dosyalar yazan sekmeyi seçiyoruz. Karşımıza gelen listeden yerel dosyalara göz at butonuna tıkladıktan sonra bizi direk PUBG‘nin kurulu olduğu klasöre yönlendiriyor. TslGame klasörünün içindeki Binaries klasörüne giriyoruz. Burada karşımıza Win64 of TsLGame.exe adında oyunu başlatmaya yarayan dosya karşımıza çıkıyor. Bu dosyaya sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştır seçeneğine bastığınızda karşınıza yönetici izni çıkar. Seçeneklerden evet olana bastığınız zaman artık PUBG yönetici olarak başlatılmıştır. Eğer bunu sürekli böyle yapmak istemezseniz kalıcı olarak ( sonradan değiştirilebilir ) değiştirebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tekrar sağ tıklayıp özellikle seçeneğine basmak. Ardından gelen pencereden üstteki sekmelerden Uyumluluk olanını seçmek. Bu seçeneğin en altında bu programı yönetici olarak çalıştır seçeneğini seçip uygulaya ardından da tamama basmanız yeterli olacaktır. Daha sonra PUBG her açıldığında artık yönetici olarak başlatılacaktır.

PUBG Steam başlatma sorunu nasıl çözülür ?

İkinci yol ise direk olarak steam kurulurken oyunlarınızın kurulacağı klasörü seçtiğiniz yere gidiyorsunuz. Genel olarak kurulu olduğu konum budur :  “C:\Programlar (x86)\Steam\steamapps\common\PUBG” . Bu konuma geldikten sonra TslGame içinden Binaries klasörüne giriyorsunuz. Daha sonra Win64 of TsLGame.exe ye sağ tıklayıp özelliklere geliyorsunuz. İster direk olarak sağ tıklayıp Yönetici olarak çalıştır seçeneğini seçin. İsterseniz de sürekli olarak değiştirmek için de sağ tıkayıp özelliklere gelin. Uyumluluk sekmesinin en altındaki seçenek olan “Bu programı yönetici olarak çalıştır” seçeneğini işaretleyip uygula ve ardından tamam butonuna basın. Eğer bu yöntem işe yaramazsa, yazımızın devamında sizler için paylaştığımız pubg steam başlatma sorunu çözümlerine bakabilirsiniz.

Bunu yaptıktan sonra oyun yönetici olarak başladığında bir hata mesajı ile karşılaşırsınız. Daha sonra aşağıdaki maddeleri de yerine getirin.

1) Ekran kartınızın güncel olup olmadığını kontrol edin.

2) Battlegrounds adlı klasörün ingilizce olduğundan emin olun.

3) Visual C++ gibi yardımcı dosyaları tekrar kurun.

Bir önceki yazımız olan PUBG 20 Şubat Güncelleme Notları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

[Toplam:1    Ortalama:5/5]
Yorum Yap

Yazar Hakkında

Steam oyun dünyası ve e-spor haberleri.

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. 4 ay önce

    Merhaba, Ben: Sibel Koca… PUBG Steam'i başlatma başarısız oldu Çözüm | Steam Rehber Başlıklı yazınızı paylaştığınız için teşekkürler. Bu konuyu merak ediyordum ve paylaştığınız yazı ile bilgilenmiş oldum. PUBG Steam'i başlatma başarısız oldu Çözüm | Steam Rehber Başlıklı yazınızı sosyal medya hesaplarımdan paylaştım. Siteniz üzerinden daha bir çok steam hakkında bilgileri edineceğimi biliyorum. Diğer paylaşımlarınıza da göz gezdirdim gerçekten çok kaliteli içerikler üretiyorsunuz sizi tebrik ederim.PUBG Steam'i başlatma başarısız oldu Çözüm | Steam Rehberlı yazınız için beni mail adresim üzerinden detaylı olarak bilgilendirebilir misiniz ? Şimdiden teşekkür ederim.