İlginizi Çekebilir

  1. Ana Sayfa
  2. PUBG Rehber
  3. PUBG Spray Nasıl Atılır ?

PUBG Spray Nasıl Atılır ?

PUBG Spray Nasıl Atılır ?

PUBG Spray Nasıl Atılır ?

Bu yazımızda, yaklaşık 2 sene içerisinde tüm oyun dünyasını sarsmış ve oyun platformlarında liderlik koltuğuna oturan PUBG’de Spray atmanın en kolay yolu nedir ? Diğer oyunlardan örnek vermek gerekirse, silahımızın mermisini kaçıncı saniyede biteceğini ya da kullanmış olduğumuz silahın ne kadar ve nasıl sektiğini tahmin edebiliyoruz. Fakat bu durum PUBG’de geçerli değil. Oyunda, gerçekçiliğe yakın silah yönetimi ve rekabet ortamı sağlanmış. Bu yüzden PUBG Spray atmak veya spray atmayı öğrenmek daha doğrusu oyun yeteneğinizi geliştirmek size kalmış. Bu yazımızda sizler için, PUBG Spray nasıl atılır öğrenmek istiyorsanız çok değerli bilgiler vermiş olacağız. Daha fazla Pubg Rehberi için sitemizde ki diğer yazılarımıza bakabilirsiniz.

Mutlaka İnceleyin: PUBG Güncelleme Hatası Çözüm

PUBG Spray

PUBG Kolay Spray Atma

Diğer oyunlara göre, PUBG’de spray atmanın biraz daha zor olduğunu söyleyebiliriz. Bunun sebebi ise, bir çok farklı silah bulunması ve bu silahların eklentilerinin tam olup olmaması ile alakalıdır. Silahların mekanikleri gerçeğe yakın bir şekilde yapıldığı için spray konusunda, yeni bir oyuncuysanız biraz zorluk çekebilirsiniz. Oyun yeteneğinizi geliştirdikçe, silah ve eklentilerin kullanımını çözmeye başladıktan sonra PUBG Spray yeteneğinizi geliştirmiş olacaksınız. Silahların bir çok eklenti kombinasyonu olduğu için, oyun esnasında kullandığınız eklentileri kullanabilmeli ve tanımanız gerekiyor.

Mutlaka İnceleyin: PUBG Oyuncu Nasıl Şikayet Edilir?

PUBG’de iyi spray atmak istiyorsanız ilk olarak, 5 Mermi kuralını bilmeli ve ne için uygulandığını öğrenmelisiniz. (1+4 kuralı diyenlerde olabilir).

PUBG Spray Atma

PUBG’de sıktığımız ilk mermi mutlaka, silahımızın namlusunu tuttuğumuz hedefi vuracaktır. Silahlarda tepme olduğu için diğer mermilerimiz yukarı veya sağ sola doğru gidecektir. 5 Mermi kuralında dikkat etmeniz gereken noktalar ise; İlk mermi her zaman silahı tuttuğumuz hedefi vuracaktır ve diğer atılan 4 mermi, ilk attığımız merminin hemen üstüne gidecektir.  5 Mermi kuralında, ilk 5 mermimizi iyi şekilde kullanmak, PUBG Spray atmayı öğrenmenizde büyük rol oynayacaktır. Bu kuralı uyguladığınızda yavaş yavaş alışacaksınız ve bir süre sonra tamamen öğrenmiş olacaksınız. En temel kural olan 5 mermi kuralı, çoğu zaman düşmanınızı öldürecek veya ağır hasara uğratacaktır.  Diyelim ki; ilk 5 mermiyi kaçırdınız. Bu sırada yapmanız gereken, silahın namlusunu ve animasyonunu takip etmek olacaktır. Çok fazla mermi kaçırıyorsanız güvenli bir yere geçip, güvenli bölgeden çatışmak sizin için en doğru karar olacaktır.  Silahın namlusunu, ateş ederken mutlaka hedefin altına tutmaya çalışın bu sayede ateş esnasında silah tepmesi sayesinde, asıl ateş etmek istediğiniz hedefe ulaşacaktır.

Mutlaka İnceleyin: PUBG Bug Nasıl Bildirilir ?

PUBG Spray

PUBG Spray Nasıl Atılır ?

PUBG kolay spray atmak istiyorsanız mutlaka, spray atarken nefesinizi tutun. Ayrıca, Kırmızı görüş dürbünü ve holo dürbünü kullanıyorsanız nefes tutmanız stabilleştirmeye ve yakınlaştırmaya yarayacaktır, bu sayede kısa görüş menzilli dürbünlerde rahatlıkla spray atabilirsiniz. Unutmayın, 2X dürbün ve üstünde ki dürbünlerde ekstra bir yakınlaştırma söz konusu değildir. Dürbün menzini yükseldikçe, spray atmanız bir o kadar daha zorlaşacaktır. En iyi spray, Kırmızı görüş, holo ve 2X dürbünlerde yapıldığı açıkça ortadadır. Nefes tutmanız, spray atmayı kolaylaştırsa da bir negatif sonucu da olacaktır. Nefes tutmanız bittiği zaman, bir süreliğine karakteriniz koşamaz ve mermilerden biraz daha zor kaçmanıza yol açmaktadır. Daha fazla Pubg Rehberi için sitemizde ki diğer yazılarımıza bakabilirsiniz.

PUBG Spray Nasıl Atılır?

Spray atma , FPS oyunlarının vazgeçilmez kabiliyetidir. CS:GO, Rainbow Six Siege, PUBG gibi oyunlarda spray yeteneği olmadan üst düzey dereceli maçlarda başarılı olabilmeniz oldukça zordur. Fakat PUBG’de spray yapmak, diğer atış oyunlarına göre daha basit ve kolaydır.

Her silahın bir tepme şekli vardır. Örneğin AK 47 silahı ile herhangi bir duvara basılı tutarak ateş ettiğinizde duvarda önce yukarı sonra sağ-yukarı şeklinde giden bir şekil elde edersiniz. Elde ettiğiniz bu şekil ise size nasıl spray yapacağınız konusunda fikir verir. Tüm kurşunların hedefinize isabet etmesini istiyorsanız elde ettiğiniz şeklin simetriğini, ateş ederken fareniz ile çizmelisiniz. Yani; önce sonra sağ-yukarı giden bir silah ile spray yapabilmek için farenize basılı tutarken önce sol-aşağı hemen sonrasında aşağı yön vermelisiniz. Bu alıştırma sayesinde kurşunların tek bir hedefe doğru gitmesini kolaylaştırabilirsiniz.

Mutlaka İnceleyin: PUBG Güncelleme Hatası Çözüm

PUBG Spray

Bir önceki yazımız olan PUBG İndirime Ne Zaman Girer ? başlıklı makalemizde pubg indirim, pubg indirim tarihleri ve pubg indirim zamanları hakkında bilgiler verilmektedir.

[Toplam:2    Ortalama:5/5]
Yorum Yap

Yazar Hakkında

Steam oyun dünyası ve e-spor haberleri.

Yorum Yap