İlginizi Çekebilir

  1. Ana Sayfa
  2. PUBG Rehber
  3. PUBG, Oyuncu Nasıl Şikayet Edilir

PUBG, Oyuncu Nasıl Şikayet Edilir

PUBG, Oyuncu Nasıl Şikayet Edilir

PUBG, Oyuncu Nasıl Şikayet Edilir

Bu yazımızda sizlere, PUBG Oyuncu şikayet etme rehberini hazırladık. Rehberimizi incelediğinizde Pubg oyuncu şikayet etmeyi öğrenebilecek, oyunda hile kullanan veya oyun açıklarından yararlanan oyuncuları pubg yetkililerine bildirebileceksiniz. En popüler oyun olmasının yanı sıra oyunda bir çok ve çeşitli hileler bulunuyor, bulunması haliyle de kullanan oyuncularda oluyor. Bu kötü amaçlı oyuncular, oyun kalitesini ve eşitlik düzeyini düşürmekte ve sizin oyun zevkinizi elinden almaktadır. Hile kullanan veya hile şüphesi taşıyan oyuncuları mutlaka tüm kanıtlarıyla beraber pubg oyuncu şikayet yetkililerine bildirmeniz gerekiyor. Bu sayede, oyuncunun olabildiğince kısa bir sürede oyundan uzaklaştırılmasını hem de kullanılan kötü amaçlı 3. parti yazılımının tespit edilip, çalışmaz hale getirilmesini sağlayabilirsiniz. Hile şüphesi taşıyan kişileri mutlaka ekran videosuna alın ve pubg yetkililerine bildirin. Yazımızın devamında bunu nasıl yapacağınızı anlatmış olacağız. Daha fazla Pubg Rehberi için sitemizde ki diğer yazılarımıza bakabilirsiniz.

 

 

PUBG hile şikayet

PUBG Oyuncu Şikayet Etme

İlk olarak elimizde kanıtlar yani ekran videoları ve görüntüleri olması gerekiyor ve bu görüntülerde hiç bir şekilde oynanma, montajlanma ve sansürlenme olmaması gerekiyor. Yanıltıcı görüntüler göndermek, o oyuncunun kurtulmasına sebebiyet verebilir ve yanıltıcı görüntüler göndermek pubg yetkililerinin iş yükünü ağırlaştıracaktır. Hile olduğuna tamamen eminseniz, PUBG Oyuncu şikayet etme işlemini gerçekleştirin.

Mutlaka İnceleyin: PUBG Güncelleme Hatası Çözüm

Oyuncuyu şikayet ederken ilk olarak, oyun içerisinden oyuncuyu şikayet edin. Daha sonrasında aşağıda ki pubg oyuncu bildirme sayfasından ekran görüntülerinizi gönderin.

https://support.playbattlegrounds.com/hc/en-us/requests/new

Oyuncu bildirme sayfamıza giriş yaptık. İlk olarak dil seçeneklerinden size uygun olan dili seçin. Yakında Türkçe seçeneği ekleneceğinin söylentileri forum arasında dolaşıyor. Siz bu yazıyı okurken Türkçe dili eklenmiş olabilir.

 

 

 

PUBG Oyuncu Şikayet Etme

PUBG Oyuncu şikayet edeceğimiz için sayfanın en aşağısında bulunan “Submit A Ticket”yani Bilet gönder seçeneğine tıklıyoruz.

PUBG Oyuncu Şikayet Etme

Karşımıza böyle bir form gelecek. Doğru bilgileri girin ve kontrol edin. Doğru bilgi vermek, şüpheli oyuncuyu tam olarak incelemelerine olanak sağlayacaktır.

PUBG Oyuncu Şikayet

Hile kullanan veya hile şüphesi taşıyan bir oyuncuyu şikayet edeceğimiz için “Issue” yani Şikayet sebebini aşağıda ki görsellerde ki gibi seçiyoruz.

PUBG Oyuncu Şikayet

PUBG, Oyuncu Nasıl Şikayet Edilir

Bizden istenilen bilgileri doldurduktan ve kontrol ettikten sonra yapmamız gereken çok az bir şeyler kaldı. İlk olarak sözleşmeyi kabul ediyoruz. Daha sonrasında Attachments (Ek dosyalar, görüntüler, kanıtlar vs.) kısmından bilgisayarımızda bulunan ekran videolarını veya görüntülerini bu alana yüklüyoruz. Bu işlemleri tamamladıktan sonra hemen aşağıda ki Submit (Gönder) butonuna tıklıyoruz.

Mutlaka İnceleyin: Steam Dosya Doğrulaması

PUBG, Oyuncu Nasıl Şikayet Edilir

Evet! Başarılı bir şekilde PUBG Oyuncu şikayet etme işlemini tamamlamış olduk, bildirimimiz destek (oyuncu destek) yetkililerine iletilmiş oldu. En kısa sürede pubg yetkilileri tarafından, gönderdiğimiz şikayet incelenecektir ve gereken cezayı şüpheli oyuncuyu inceledikten sonra vereceklerdir.

PUBG, Oyuncu Nasıl Şikayet Edilir

Siz, oyun kurallarını ihlal eden bir oyuncuyu yine bu pubg şikayet sayfasından gerçekleştirebilirsiniz. Oyunda en çok hile kullanımını şikayet edilmesi merak edildiği için rehberimizi, hile kullanan bir kişiyi nasıl şikayet edebileceğiniz üzerine hazırladık. Örneğin; Topluluk kurallarını ihlal eden bir oyuncuyu şikayet edebilirsiniz. Oyunda herkes hile kullanıyor diye bir durum / olay yok, bahsettiğimiz gibi bir şüpheci taraf olduk, şüphemizi inceleyip, onay veren yetkililer oyuncuyu oyundan süresiz olarak uzaklaştıracaktır bundan emin olabilirsiniz. Daha fazla Pubg Rehberi için sitemizde ki diğer yazılarımıza bakabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Bilgisayarım PUBG Kaldırır mı ? PUBG Rehberi başlıklı makalemizde Bilgisayarım oyun çalıştırır mı, Bilgisayarım pubg çalıştırır mı ve Bilgisayarım pubg oynatır mı hakkında bilgiler verilmektedir.

[Toplam:1    Ortalama:5/5]
Yorum Yap

Yazar Hakkında

Steam oyun dünyası ve e-spor haberleri.

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. 4 ay önce

    Merhaba, PUBG, Oyuncu Nasıl Şikayet Edilir | Steam Rehber Başlıklı yazınızı paylaştığınız için teşekkürler. Bu konuyu merak ediyordum ve paylaştığınız yazı ile bilgilenmiş oldum. PUBG, Oyuncu Nasıl Şikayet Edilir | Steam Rehber Başlıklı yazınızı sosyal medya hesaplarımdan paylaştım. Siteniz üzerinden daha bir çok steam hakkında bilgileri edineceğimi biliyorum.