İlginizi Çekebilir

  1. Ana Sayfa
  2. PUBG Rehber
  3. PUBG Oyun Kazanmaya Yönelik Taktikler

PUBG Oyun Kazanmaya Yönelik Taktikler

PUBG Oyun Kazanmaya Yönelik Taktikler

PUBG‘de kazanmaya yönelik oyun oynamak istiyorsanız sizler için hazırladığımız bu rehberimize mutlaka göz atmalısınız. Bu pubg rehberimizde sizlere muhteşem taktikler vereceğiz. PUBG Taktikleri sayesinde oyunu kazanma olasılığınız daha yüksek olacaktır. Daha fazla lafı uzatmadan hemen Pubg taktikler rehberimize geçelim. Bu taktikler ile stratejinizi oluşturabilir ve rakiplerinizin hareketlerini tahmin edebilirsiniz. En önemlisi ise, hangi eşyanın nerede ne zaman kullanacağını da öğrenmiş olacaksınız.

PUBG Taktikleri

Bu taktikler sayesinde daha fazla oyun kazanmaya başlayacak ve daha eğlenceli oyun keyfi yaşamış olacaksınız. Hemen pubg taktiklerimize geçelim.


PUBG Paraşüt Taktiği

Paraşüt taktiği ile, oyun içerisinde ki diğer oyunculardan daha hızlı istediğiniz bölgeye iniş yapabileceksiniz. Daha hızlı iniş yapmanın avantajı ise, ilk önce materiyal (silah, kask,zırh vs.) toplayıp düşmanlarınızı olmadık bir anda öldürmektir. İlk başlarda çoğu oyuncu bu pubg paraşüt taktiğini uygulamıyordu fakat işe yaradığını gören herkes uygulamaya başladı, fakat hala işe yarar bir taktiktir, rakiplerinizden önce bölgeye iniş yapın ve rakiplerinize pusu kurun. 🙂

Bu taktik özellikle haritada ki loot bölgelerinin iyi olduğu alanlarda işe yarıyor. Örneğin: Haci, School, Bootcamp gibi loot değeri yüksek bölgeler için bu taktiği uygulayarak rakiplerinizden önce loot yapmaya başlayabilir, biraz şansınız ve yeteneğiniz varsa iniş yaptığınız bölgeyi temizleyebilirsiniz.  Bu taktiği uygularken, uçaktan atlarken biraz daha erken atlamanız gerekmektedir ve paraşüt ile iniş hızının maksimum hızda olması gerekiyor yani 234 km/s şeklinde. Bu taktiği ilk seferde yapamayabilirsiniz fakat kesin olarak 3. veya 4. denemede işi çözmüş olacaksınız. Paraşütteyken 234 km hıza ulaştığınızda kısa aralıklarla ileriye doğru bakıp düşüş hızınızı 200 km/s’e düşürün ve tekrar 234 km/s hızına ulaşın. Kısa aralıklarla bunu yaptığınız zaman diğer oyunculardan daha kısa sürede istediğiniz bölgeye iniş yapacaksınız.

PUBG Paraşüt Taktiği


PUBG Bomba Kullanımı

En önemli konulardan biri, bomba kullanımı. Her oyunda mutlaka en az 2 adet el bombası ve sis bombası yanınızda bulundur. El bombası, oyunda gerçekten etkili bir silahtır. (Silah diyebiliriz çünkü adamı yok ediyor 😀 ) Düşmanınızın ekipmanı ne kadar güçlü olursa olsun, eğer düşmanınızın tam dibine el bombası atarsanız ve patlarsa büyük ihtimal ölecektir veya çok az canı kalacaktır. Yeni gelen güncellemeler ile yakında patlayan el bombası, oyunda kulak çınlamasına yol açıyor ve oyuncunun bir ihtimal kafasını karıştırıyor. Loot yaparken mutlaka yanınızda 2 adet el bombası bulundurun, mutlaka yardımcı olacaktır. Ayrıca, bombaları rakiplerinizi şaşırtmak içinde kullanabilirsiniz.

PUBG Bomba Kullanımı


PUBG Spray Atmak

Spray atmayı yetenek olarak sayabiliriz çünkü çoğu oyuncu, oyunu saatlerce oynamasına rağmen pubg spray atmayı henüz tam öğrenmiş değil. Bunun için özel bir rehber hazırlamıştık. Aşağıda ki linkten bu rehberimizi okuyabilirsiniz.


Tuş Atamaları

Pubg’de tuş atamaları oldukça önemlidir. Tuş atamaları sayesinde hızlı bir şekilde eşyaların arasında geçiş yapabilir veya canınız azaldığında tek tuşla sağlık kiti üzerinizde kullanabilirsiniz. Tuş atamaları için Pubg > Ayarlar > Gameplay > Tuşlar alanından ayar yapabilirsiniz. Hızlı olmak önemlidir unutmayın. 🙂


PUBG Mavi Kan Özelliği

Aslında bu özellik renk körü hastalığına sahip olan oyuncular için eklenmiştir fakat daha iyi görüş için pubg mavi kan özelliğinden yararlanabilirsiniz. Öncelikle pubg oyunumuzu açıyoruz ve ayarlar kısmından > Gameplay sekmesine geçiş yapıyoruz ve özellikler arasından mavi renk körlüğü (Tritanopia) özelliğini aktif ediyoruz. Mavi kan özelliği sayesinde uzakta ki düşmanı vurduğunuzda çıkan kan mavi olacağı için görmeniz daha kolay olacaktır, bir nevi diğer renklerden ayırt edeceğiniz için daha net görebileceksiniz.

PUBG Mavi Kan Özelliği
PUBG Mavi Kan Özelliği

Pubg Crosshair Seçimi

Pubg’de crosshair seçimi oldukça önemlidir. Rakibinize ateş ederken crosshair belirgin değilse kaçırma olasılığınız yüksektir. Örneğin: Çöl haritası renkleri genellikle sarı, turuncu olduğu için bu haritada oynarken koyu renk tercihi yapmanız daha iyi olacaktır.

Pubg Crosshair


Bir önceki yazımız olan PUBG d3dx9_39.dll Hatası Çözümü başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

[Toplam:1    Ortalama:5/5]
Yorum Yap

Yazar Hakkında

Steam oyun dünyası ve e-spor haberleri.

Yorum Yap