İlginizi Çekebilir

  1. Ana Sayfa
  2. PUBG Rehber
  3. PUBG Mobil Ne kadar İnternet Harcar ?

PUBG Mobil Ne kadar İnternet Harcar ?

PUBG Mobil Ne kadar İnternet Harcar ?

Bu rehberimizde pubg mobil ne kadar internet harcar ? diye merak ettik, araştırdık ve deneyimledik. Sizde mobil pubg ne kadar internet harcar diye merak ediyorsanız bu yazımızı mutlaka inceleyin… Piyasaya çıktığı zamandan itibaren günümüze kadar en çok sevilen ve en çok oynanan battle royale oyunu: PUBG. PC ve konsol platformlarına çıktığı zamanlarda çok sevildi ve tutuldu, fakat bilgisayarı olmayanlar veya bilgisayarda oynamak istemeyenler mobil pubg çıkar mı diye düşünmedi değil, mobil platformlardan da çok fazla istek ve talep olduğu için Tencent oyun firması mobil platformlara da pubg oyununu geliştirdi. PC ve mobil oyunun arasında farklar olsa da mobil kullanıcılar tarafından sevildi ve şuan mobil platformlarda en çok oynanan oyunlardan bir tanesi de bu oyun oldu. Peki mobil pubg ne kadar internet harcar ? diye merak ediyor musunuz ? İşte bu rehberimizde deneyimlerimize göre ne kadar internet harcadığını / tükettiğini neredeyse NET bir şekilde öğrenebilirsiniz.

 

Mobil PUBG Ne Kadar İnternet Harcar ?

Android ve iOS platformlarına özel olarak geliştirilen mobil pubg yüksek optimizasyonlara ve bağlantı iyileştirmelerine sahip. Ayrıca, size yakın sunuculara otomatik olarak bağlanarak oyun deneyimini düzeltmektedir. Gün geçtikte daha fazla popülerleşen pubg mobil maalesef wi-fi olmayan alanlarda veya mekanlarda paketi düşük oyuncular için biraz can sıkıyor olsa da eğlence ve keyif için buna değer… Sürekli güncellemelerle ve iyileştirmelerle desteklenen oyun, kullanıcı deneyimi açısından oldukça değerli bir konuma geliyor. En çok merak edilen bu pubg mobil internet harcama sorunu sizler için denedik ve oyun başına internet kullanım oranlarını hesapladık.

Deneyim 1: 3G Mobil veri bağlantısı
Oyun süresi: 22-28dk.
Harcanan internet: 19 MB

Deneyim 2: 4,5G Mobil veri bağlantısı
Oyun süresi: 19-21dk.
Harcanan internet: 22 MB

Deneyim 3: Wi-Fi
Oyun süresi: 15-20dk.
Harcanan internet: 12 MB

Yukarıda göreceğiniz gibi 3 farklı test yaptık ve analiz uygulaması sayesinde bu değerleri ortalama olarak çıkarttık. Çok fazla internet harcaması yapmasa da güncellemeleri mobil verinizden yapmanızı asla önermiyoruz. 2 deneyimimiz mobil hücresel veri ile 1 deneyimimizde wi-fi bağlantısı üzerinden gerçekleştirilmiştir. Yaptığımız bu testler sayesinde mobil pubg internet harcama oranları ortalama olarak 1 oyun başına 12-15mb olarak çıkıyor. Bu mobil pubg internet harcama oranları sizin bağlantınıza, oyun grafiklerine ve bağlandığınız sunucuya göre değişebilir fakat biz bu etkenleri de hesapladığımız da ortalama 1-3mb arası farklılık görmekteyiz.

PUBG Mobil Ne kadar İnternet Harcar ?
PUBG Mobil Ne kadar İnternet Harcar ?

Mobil PUBG İnternet Harcama

Yaptığımız testler xiaomi mi 6 telefonu üzerinden ve orta ayarlarda yapılmıştır. Mobil pubg internet harcama miktarı telefona, bağlanılan sunucuya, oyun grafiklerine ve oyun moduna göre değişiklik göstermektedir. Örneğin: Daha küçük bir haritada oynarsanız bu harcama miktarı daha düşük olacaktır çünkü harita boyutu daha düşük ve grafikleri yükleme oranı daha az. Bu yüzden bu etkenlerde farklılık göstermektedir. Ortalama bir oyun 20-30dk arası sürdüğüne göre bir hesaplama yaparsak oyun başına 15-18mb mobil internet harcaması yapacaktır.

Bir önceki yazımız olan Pubg Kasalar ve İçerikleri başlıklı makalemizde pubg kasa, pubg kasa açılımı ve pubg kasa açma hakkında bilgiler verilmektedir.

[Toplam:1    Ortalama:5/5]
Yorum Yap

Yazar Hakkında

Steam oyun dünyası ve e-spor haberleri.

Yorum Yap