İlginizi Çekebilir

  1. Ana Sayfa
  2. PUBG Rehber
  3. PUBG Macro Fare Kullanımı

PUBG Macro Fare Kullanımı

PUBG Macro Fare Kullanımı

Oyuncular tarafından PUBG olarak kısaltılan Playerunknown’s Battlegrounds bir battle royale oyunudur. Oyun 2017 yılının Aralık ayında piyasaya sürülmüş ve kısa süre içinde oldukça popüler hale gelmiştir. Oyunu oynamak isteyen kişiler Steam üzerinden 87 Türk Lirası verilerek satın alınabilmektedir. Bu ücret bazı özen günlerde indirim sebebiyle düşebilmektedir. Bu indirim günlerinin takip edilmesi tavsiye edilmektedir.

Pubg Makro nasıl kullanılır ?

Oyun 3 adet moda sahiptir. Bu modlardan birinde kişi yanına 3 kişi daha almakta ve 4 kişilik takımıyla savaşmaktadır. Bir diğer modda ise iki kişilik takımlar oluşturulmaktadır. Son modda ise kişi bireysel olarak 99 kişiyle savaşmaktadır. Oyunun başlangıcında herkes uçaktan istediği bir bölgeye atlamakta ve gereken zamanda paraşütünü açmaktadır. Yere indikten sonra evlerden, tarlalardan, hangarlardan ve kulübelerden silahlar, mermiler, kasklar, zırhlar, yara bantları, enerji içecekleri ve silah aparatları gibi pek çok farklı şey çıkabilmektedir. Amaç bunları mümkün olduğunca hızlı toplayıp savaşarak oyunun sonunda ayakta kalan son kişi ya da takım olmaktır. Bunun gerçekleştirilebilmesi için hem doğru taktikler uygulanmalı hem gereken silahlar ve malzemeler toplanmalıdır. Bunun yanında daralan oyun alanı içerisinde bulunulmalıdır. Oyun alanı dışında bulunan oyuncular yavaş yavaş ölmektedir.

Oyunun sonunda hayatta kalabilmek için gereken düzeyde mouse hakimiyetine de sahip olunması gerekmektedir. Bu hakimiyetin sağlanabilmesi için mümkün olduğunca uzun süre boyunca oyunun oynanmış olması gerekmektedir. Ayrıca reflekslerin gelişebilmesi için belli aralıklarla antrenman yapılması gerekmektedir. Bazı kişiler oyunlara aşina olmadığı için ya da fazla deneyime sahip olmadığı için gereken mouse hakimiyetine sahip olamamaktadır. Bu kişilerden kolay yolu seçmek isteyenler pubg macro kullanmaktadır.

PUBG Macro Fare Kullanımı

PUBG macro fare kullanımı sayesinde oyuncular istedikleri rakibi kolaylıkla öldürebilmektedir. Macro kullanımı sırasında oyuncular ateş ederken nişangah mümkün olduğunca sekmemektedir. Bu sayede merminin istenilen bölgeye gitmesi sağlanmaktadır. Macro kullanımı etik olmasa da pek çok acemi ve profesyonel oyuncu tarafından tercih edilebilmektedir. İnternet üzerinde hem ücretsiz hem de paralı olarak bulunabilecek macro programlarını henüz Steam tespit edememektedir.

Bir önceki yazımız olan PUBG Lig Sistemi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

[Toplam:1    Ortalama:5/5]
Yorum Yap

Yazar Hakkında

Steam oyun dünyası ve e-spor haberleri.

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. 3 ay önce

    Merhaba, Ben: Özge Oğuz… PUBG Macro Fare Kullanımı | Steam Rehber Başlıklı yazınızı paylaştığınız için teşekkürler. Bu konuyu merak ediyordum ve paylaştığınız yazı ile bilgilenmiş oldum. PUBG Macro Fare Kullanımı | Steam Rehber Başlıklı yazınızı sosyal medya hesaplarımdan paylaştım. Siteniz üzerinden daha bir çok steam hakkında bilgileri edineceğimi biliyorum. Diğer paylaşımlarınıza da göz gezdirdim gerçekten çok kaliteli içerikler üretiyorsunuz sizi tebrik ederim.PUBG Macro Fare Kullanımı | Steam Rehberlı yazınız için beni mail adresim üzerinden detaylı olarak bilgilendirebilir misiniz ? Şimdiden teşekkür ederim.