İlginizi Çekebilir

  1. Ana Sayfa
  2. PUBG Rehber
  3. PUBG İade Talebi Oluşturma

PUBG İade Talebi Oluşturma

PUBG İade Talebi Oluşturma

İnternet kullanımı arttıkça insanların birbirleriyle etkileşime geçme şekilleri de artmıştır. Bu etkileşim çeşitlerinden en popüler olanları arasında oyunlar da bulunmaktadır. Geçtiğimiz yıllarda “chat” kısmı bile bulunmayan oyunlardan anlık sesli konuşma özelliğine sahip oyunlara terfi edilmiştir. Bu durum hem oyun içerisindeki iletişimi güçlendirmekte hem de oyuncuların oyuna daha da bağlanmasına sebep olmaktadır. Bu tür oyunlar arasında PUBG de bulunmaktadır.

PUBG (Playerunknown’s Battlegrounds” 2017 senesinin Aralık ayında, tüm dünyadaki oyuncuların kullanımı için Steam üzerinde aktif hale getirilmiştir. O günden bu yana PUBG, bilgisayar üzerinden oynanan online oyunların en popüleri, hale gelmiştir. Bu popülaritenin arkasında pek çok sebep bulunmaktadır. Bu sebeplerden biri olarak, oyunun sektörde “taze kan” olarak görülmesi, gösterilebilir. Oyunun popülaritesini her geçen gün oyuncu sayısını artmaktadır. Öyle ki oyunun mobil sürümü de yayınlanmış ve pek çok cihaz için kullanılabilir hale getirilmiştir. Oyunun mobil üzerinden oynanmasının sebepleri arasında, PC üzerinden oynayabilmek için yeterli sisteme sahip olmamak, bulunmaktadır. Bu durumla oyunu satın aldıktan sonra karşılaşan kişilerin oyunu iade etmesi gerekmektedir. Oyunu Steam üzerinden satın alan kişilerin, iade talebi oluşturabilmek için iade koşullarını karşılaması gerekmektedir.

PUBG İade Talebi

PUBG’yi sistemsel yetersizlik dahil olmak üzere herhangi bir sebepten dolayı iade etmek isteyen kişilerin bu işlemi gerçekleştirebilmek için sadece 14 günü bulunmaktadır. Yani oyunu iade etmeye karar veren kişilerin en geç 14 gün içinde bu işlemi gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Aksi taktirde iade gerçekleştirilmemektedir. Bunu dışında sarın alınan oyunun en fazla 2 saat oynanmış olması gerekmektedir. Eğer oyunu satın alan kişi 2 saatten fazla oynamışsa iade işlemi gerçekleştirememektedir.

PUBG iade talebi oluşturma için kullanıcıların ilk yapması gereken Steam’in destek sayfasına gitmektir. Help.steampowered.com/tr sitesine girdikten sonra kişinin giriş yapması gerekmektedir. Steam hesabı üzerinden yapılan girişin ardından çıkan sekmelerden “Oyunlar, yazılımlar vs.” opsiyonuna tıklanmalıdır.  Sonrasında liste olarak çıkan oyunlardan PUBG seçilmelidir. Seçim yapıldıktan sonra iade sebebi detaylı olarak yazılabilmekte ya da es geçilebilmektedir. Sonrasında “İade talebinde bulunmak istiyorum” seçeneğine tıklanmalı ve talep gönderilmelidir.

Bir önceki yazımız olan PUBG Hızlı Level Nasıl Kasılır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

[Toplam:1    Ortalama:5/5]
Yorum Yap

Yazar Hakkında

Steam oyun dünyası ve e-spor haberleri.

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. 3 ay önce

    Merhaba, PUBG İade Talebi Oluşturma | Steam Rehber Başlıklı yazınızı paylaştığınız için teşekkürler. Bu konuyu merak ediyordum ve paylaştığınız yazı ile bilgilenmiş oldum. PUBG İade Talebi Oluşturma | Steam Rehber Başlıklı yazınızı sosyal medya hesaplarımdan paylaştım. Siteniz üzerinden daha bir çok steam hakkında bilgileri edineceğimi biliyorum.