İlginizi Çekebilir

  1. Ana Sayfa
  2. PUBG Rehber
  3. PUBG FPS Sorunu Çözüldü

PUBG FPS Sorunu Çözüldü

PUBG FPS Sorunu Çözüldü

Son zamanlarda, topluluk, PUBG de dahil olmak üzere birçok oyunda, silahların atış hızının, bir oyuncunun bilgisayarının saniyedeki kare sayısından etkilendiği bir sorun ortaya koydu. Bugün, bu sorunun nedenini ve PUBG’da hafifletmeye yardımcı olmak için ne yaptığımızı konuşmak için biraz zaman ayırmak istedik. Bu yazımızda, Resmi PUBG topluluğunda ki açıklamalara ve fps sorununun kaynağına bakacağız.

Seri çekimde veya tam otomatik modda çekimin geçerli uygulaması, zamanlayıcıların kullanımına ya da isterseniz tetikleyicilerin kullanımına bağlıdır. Zamanlayıcı, önceden belirlenmiş bir süre geçtikten sonra bir işlevi yürütür. Geçerli canlı sunucuda, bu sabit gecikme doğrudan ateş hızından alınır. Bu zamanlayıcıda ayarlanan süre geçtikten sonra, çerçeveler arasında oluşamayacağından bir sonraki olası karede yürütülür. Silah ateşlenmeye devam ederse, aynı sabit gecikmeyle otomatik olarak yeni bir tetik ayarlanır.

PUBG FPS Sorunu

Bu nedenle, zamanlayıcının yürütülmesi ile beklenen yangın süresi arasında bazen hatalar ve tutarsızlıklar olabilir. Bu hata 0 ile toplam kare zamanı (DeltaSeconds) arasında herhangi bir yerde olabilir. Ne kadar az FPS‘ye sahipseniz, kare süresi o kadar uzun olur ve bu nedenle olası hata o kadar büyük olur. Ek olarak, PUBG, kare başına birden fazla kurşuna izin vermez. Tam otomatik patlamalarda, bu hatalar sorunun kapsamını artırarak zamanla birikebilir. Mantıklı olarak, hızlı ateş eden silahlar, yavaş ateşlenen silahlardan daha fazla bundan etkilenme eğilimindedir.
Çözüm
Son test sunucusu güncellemesinde yukarıdaki sorunları hafifletmek ve umarım daha iyi bir oyun ortamı sağlamak için bir çözüm geliştirdik. Çok fazla teknik ayrıntıya girmeden, beklenen yangın süresi ile zamanlayıcının uygulanması arasındaki tutarsızlıkla ilgili problemi hafifletmeyi amaçlar. Bu, zamanlayıcı gecikmesini kare zamanının bir kısmı ile değiştirerek olur. Bunun zamanlayıcı ile ateş oranı arasındaki farklılıkları en aza indirmesini bekliyoruz.

PUBG FPS Düşmesi Sorunu

Bu, hiçbir hata olmayacağı anlamına gelmez, ancak ortalama olarak 0’a yakın olması gerekir ve arabellekte birikmiş olanların beklenen atış hızını tutarlı kılmak amacıyla her çekimde çürümesi gerekir.
Ateş oranı artık sabit olduğundan ve kare hızından bağımsız olduğundan, bazı oyuncular özellikle düşük FPS ayarlarında yüksek oranda ateşli silahlarda geri tepmeyi kontrol etmenin daha zor olduğunu fark edebilir. Bu silahlar, oyunun her kare kuralı için 1 mermi ile kapatılmaya devam edecek, bu yüzden 20 FPS’nin altındaki koşullarda, Micro UZI gibi bir silah için gerçek ateş hızı hala daha yavaş olacak.

Gelecek planları
Son test sunucusu düzeltme ekindeki değişikliklerin, en azından ultra yüksek FPS’li ve ortalama bir kurulum yapan oyuncular arasındaki uyuşmazlığı iyileştireceğini umuyoruz. Bu çözüm ilk önce test sunucusuna uygulanacak, ancak henüz canlı sunucuda uygulanmayacak. Test sunucusundayken verileri ve geri bildirimlerinizi gözden geçireceğiz ve bu bulgulara dayanarak yayınlanması için uygun bir zaman belirleyeceğiz.

Bir önceki yazımız olan PUBG Mobil Ne kadar İnternet Harcar ? başlıklı makalemizde mobil pubg internet yeme, pubg mobil internet ve pubg mobil internet yermi hakkında bilgiler verilmektedir.

[Toplam:1    Ortalama:5/5]
Yorum Yap

Yazar Hakkında

Steam oyun dünyası ve e-spor haberleri.

Yorum Yap