İlginizi Çekebilir

  1. Ana Sayfa
  2. PUBG Rehber
  3. PUBG FPS Arttırma – Güncel

PUBG FPS Arttırma – Güncel

PUBG FPS Arttırma – Güncel

Bu yazımızda sizlere PUBG FPS Arttırma rehberini hazırladık. Eğer bilgisayarınız çok üst düzey donanıma sahip değilse bu rehber sayesinde gerekli oyun ayarlarını yaparak pubg oyununda daha iyi fps alabileceksiniz. Yapacağınız ayarlar, oyunu optimize etmenize ve daha iyi bir performans almanızı sağlayacaktır. Rehberimizde size sunduğumuz yöntemleri bire bir olarak uygularsanız sizde pubg oyun performansını olabildiğince iyileştirebileceksiniz. Daha fazla Pubg Rehberi için sitemizde ki diğer yazılarımıza bakabilirsiniz. Haydi pubg fps arttırma rehberimize başlayalım. Rehberimizde paylaştığımız tüm yazılımların, linkleri rehberimizin en sonunda bulunmaktadır. Bundan sonra fps düşüşü, fps sorunu asla yaşamayacaksınız ve oyun keyfini sonuna kadar çıkartabileceksiniz…

PUBG Fps Arttırma

PUBG FPS Düşüyor ne yapmam lazım ?

İlk olarak Steam üzerinden, oyun ayarlarında birkaç ufak değişiklik yapacağız. Steama giriyoruz ve pubg oyunumuza sağ tıklayıp özellikler penceresini açıyoruz. Hatırlatmak istiyoruz: PUBG FPS Düşüşü yapıyorsanız bu ayarları da uygulayabilirsiniz, kesin olarak pubg fps sorununu ortadan kaldıracaktır.

Mutlaka İnceleyin: PUBG Güncelleme Hatası Çözüm

Daha sonrasında Başlatma seçenekleri butonuna tıklıyoruz ve aşağıda ki komutu, yapıştırıyoruz. Ardından ayar penceremizi kapatıyoruz.
-maxMem=8000 -USEALLAVAILABLECORES -malloc=system -sm4

Bu komutu size açıklayalım;
• -MaxMem= parametresi, oyunun kullanabileceği maksimum ram bellek boyutudur. Bilgisayarınızda ne kadar bellek boyutu varsa, bu kodu kendinize göre düzenleyin.

• Useallavaiblecores kodu ise, bilgisayarınızda bulunan işlemcinin tüm çekirdeklerini oyun oynarken kullanılmasını sağlar. En gerekli komutlardan birisidir, kullanmanızı öneririz.

• Malloc=system komutuysa; OC yaparak oyun optimizasyonunu iyileştirmeye işe yarıyor.

•sm4 parametresiyse; oyun grafik ayarlarıyla ilgili. Oyunda görsellik önemli fakat oyuncuları saf dışı bırakmak daha önemli bir konumda olduğu için ilk olarak bu oyunda performans odaklı ayarlar yapmanız öneriliyor. Pubg fps arttırma rehberimizde tüm bu yöntemleri sizlerle paylaşıyoruz.

PUBG FPS Yükseltme Yöntemleri

Mutlaka İnceleyin: PUBG Oyuncu Nasıl Şikayet Edilir?

Eğer, Nvdia ekran kartına sahipseniz bu yazılım bilgisayarınızda büyük ihtimal yüklü olacaktır. Nvdia denetim masası yazılımı yüklü değilse, cihazınıza yükleyin ve denetim masasına giriş yapın.
Hatırlatma: Nvdia ekran kartı sahibi değilseniz bu yazılımı kullanamazsınız.  Sahip olduğunuz ekran kartının üretici sitesine bakmalısınız ve gerekli ayar yazılımlarını / driverlarını bilgisayarınıza yüklemelisiniz. Genel olarak nvdia kullanıldığı için bu ayarı rehberimize ekledik.
PUBG Fps Arttırma

Bu yazılımdan ilk olarak 3D ayarlarını değiştireceğiz ve daha performanslı olmasını sağlayacağız.

PUBG Fps Arttırma

3D ayarlarına giriş yapıyoruz ve; Program ayarları -> Ekle -> Tlsgame veya Playerunknows batteground > oyununu buluyoruz ve listemiz ekliyoruz. Oyunumuzu ekledik ve artık sıra bu ayarları iyileştirmeye geldi. Sadece bizim bu rehberimizde önerdiğimiz değişiklikleri yapın aksi takdirde oyun performans kaybı yaşayabilirsiniz. Mutlaka önerdiğimiz ayarları yapmanızda fayda var.

Mutlaka İnceleyin: PUBG Bug Nasıl Bildirilir ?

PUBG Fps Arttırma

Yapacağımız değişiklikler şu şekilde:
Bağlantı optimizasyonu: AÇIK
Düşey senkronizasyon: KAPALI
Önceden oluşturulan kare sayısı: 1
Güç yönetim modu: Üst performans

şeklinde bu ayarlardan sadece 4 tanesinde değişiklik yapacağız. Diğer ayarları yükseltmeniz ve düşürmeniz oyun performans kaybına yol açabilir. Bu ayarları denedik ve en iyi seçimleri sizler için bu rehberimizde yer verdik.

Dünyaca ünlü bilgisayar ve mobil cihaz üreticisi olan razer firmasının, oyunculara özel geliştirdiği bir yazılım ile ek olarak performans iyileştirmeleri yapacağız. İlk olarak Razer Cortex yazılımını bilgisayarımıza yüklüyoruz.

Cortex yazılımını yükledikten sonra üst tarafta bulunan menüden Game Booster seçeneğine tıklıyoruz ve karşımıza aşağıda ki görselde ki gibi bir sayfa açılıyor. Burada bulunan Restore now veya Boost butonuna tıklayarak bilgisayarımızı optimize etmiş oluyoruz. Bu programın çalışma mantığı aslında oldukça basit, yazılımın yaptığı işlemleri sizde manuel olarak yapabilirsiniz. Bu yazılım, pubg oyununa girdikten sonra bilgisayarınızın arkaplanın da çalışmakta olan gereksiz yazılımları kapatır ve pubg fps arttırmanıza yardımcı olur. Program kullanmak istemiyorsanız, manuel olarak bilgisayarınızın görev yöneticisine girerek, arkaplanda çalışan ve yüksek kaynak kullanımı yapan gereksiz yazılımları sonlandırıp daha iyi bir oyun performansı sağlayabilirsiniz. Bu yazılım sayesinde manuel olarak uğraşmanıza hiç gerek yok zaten tüm yapılabilecek optimizasyon işlemlerini otomatik olarak yapıyor.

PUBG Fps Arttırma

Şimdi yapacağımız işlem, genel olarak bilgisayar performansımızı arttırmaya yarayacak. Pubg düşük fps sorunu yaşıyorsanız ccleaner yazılımı sayesinde bilgisayarınızı genel olarak gereksiz dosya ve ayarlardan temizleyerek daha iyi bir performans sağlayabileceksiniz. Bu yazılım sayesinde pubg fps arttırma işlemine devam edelim. Kullanımını oldukça basit ve tek tuşla olduğu için bu rehberimizde kullanımını anlatmayacağız.

PUBG Fps Arttırma


Şimdi de biraz, pubg oyun dosyalarımızda ufak değişiklikler yapmamız gerekiyor. İlk olarak arama kutucuğuna %appdata% yazalım ve appdata klasörümüze girelim.

PUBG Fps Arttırma

Appdata klasörümüze girdikten sonra Local -> TlsGame -> Saved -> Config -> WindowsNoEditor dizin yolunu uygulayın ve Engine.ini dosyasına sağ tıklayıp, metin belgesi ile düzenle seçeneğine tıklayalım ve dosyamızda değişiklik yapmaya başlayalım.

[/script/engine.renderersettings] r.DepthOfField.MaxSize=0

PUBG Fps Arttırma

Komutunu kopyalayın ve bu ayar dosyasının en altına bu komutu yapıştırın ve kaydettikten sonra kapatın.

Bu yaptığımız ayarlar, pubg oyunumuzun daha sağlıklı olarak çalışmasına yarayacaktır. Şimdi ise oyun görüntü – peformans ayarlarını yapalım.

PUBG FPS ARTTIRMA

Bilgisayarımızı optimize ettik ve performansını olabildiğince arttırdık. Artık PUBG FPS Arttırmak için sadece oyun içi ayarlarımızı değiştirmemiz gerekiyor. Aşağıda paylaştığımız ayarları uygulayarak sizde Pubg fps arttırma işlemini yapabileceksiniz. Yapmanız gereken oyun ayarlarını aşağıda ki görsellerde açıklamalı olarak anlattık. Devam edelim…

PUBG Fps Arttırma

PUBG oyunumuza giriyoruz ve Ayarlar penceresini açıyoruz. Ardından Grafik sekmesi altında ki ayarları yapmamız gerekiyor.
Eğer sizin için oyun görselliği çok üst planda değilse, yüksek fps ve performans için Gelişmiş ayarlar altında ki tüm ayarlarınızı Çok düşük veya Düşük olarak değiştirin. Hangisini tercih ederseniz onu yapın fakat çok düşük özelliklerde oynamamanızı öneriyoruz çünkü çok düşük ayarlarda oynamak, görüntüyü berbat hale getiriyor.

Oyunda görsellikten daha çok performans ve oynanabilirlik önemlidir. Ayrıca V-Sync ve Hareket izi özelliğini asla açmayın. Bu iki özelliği aktifleştirmek, pubg fps düşüşüne neden olacak ve performansınızı etkileyecektir. Ekran ölçeği varsayılan olarak 100 değerine sahiptir, dilerseniz değiştirebilirsiniz.

PUBG Fps Arttırma

Yine ayarlar penceresinde bulunan; oynanış sekmesine geçiş yapıyoruz. Bu sekmede yapacağımız sadece iki ayar var. Sekmenin en aşağısında bulunan Tekrar başlığının altında bulunan iki ayarı, etkisiz hale getiriyoruz. PUBG FPS Arttırma işlemi yapmak istiyorsanız mutlaka bu iki özelliği devre dışı bırakın. Bu iki ayar, oyun performansını oldukça fazla şekilde etkiliyor.

PUBG Fps Arttırma

Tekrar Grafik sekmesi altında ki ayarlara geçiş yapıyoruz. Burada bulunan Görüntü ayarlarında değişiklik yapmamız gerekiyor. Bu ayarları en sona eklememizin sebebiyse; mutlaka oyun içerisinde denenmesi gereken ayarlar olduğu için. Görüntü ayarları başlığı altında ki ayarlara göz atalım ve değiştireceğiniz ayarları açıklayalım.
Görüntü modu: Eğer ekran kartınız çok düşükse, tam ekran modu yerine çerçevesiz olarak oynamanız oyun performansınızı arttıracaktır. Çerçevesiz ekran modunda ekran çözünürlüğünü düşürürseniz daha iyi oyun performansı sağlayabilirsiniz. Bu ayarları bilgisayarınızda ki ekran kartı yetersiz geliyorsa uygulayın.

PUBG FPS Yükseltme

FPS Camera FOV: Bu ayarı isterseniz değiştirebilirsiniz. Biz 100 değeri olarak bu ayarı kullanıyoruz. Çok çok ufak bir performans iyileştirmesi sağlıyor.

Parlaklık: Parlaklık ayarını, pubg fps arttırmak istiyorsanız kullanmanızı öneriyoruz. Parlaklığı düşürerek pubg oyun performansınızı arttırabileceksiniz. Parlaklık değerini, oyun içerisindeyken değiştirmek daha etkili olacaktır.
Gelişmiş ayarlar altında ki bulunan Kenar yumuşatma özelliğini düşük olarak ayarlarsanız pubg fps düşüşü yaşamazsınız. Pubg oyun ayarları bu kadar…

PUBG Fps Arttırma

Yardımcı yazılımların linkleri
• Razer Cortex
https://www.razerzone.com/cortex

• CCleaner
https://www.ccleaner.com/ccleaner


Bu rehberimiz de sizler için PUBG FPS Arttırma rehberimizi hazırladık. Paylaştığımız ayarları doğru uygularsanız çok iyi performans sonuçları alabileceksiniz.  Daha fazla Pubg Rehberi için sitemizde ki diğer yazılarımıza bakabilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Bilgisayarım PUBG Kaldırır mı ? PUBG Rehberi başlıklı makalemizde Bilgisayarım oyun çalıştırır mı, Bilgisayarım pubg çalıştırır mı ve Bilgisayarım pubg oynatır mı hakkında bilgiler verilmektedir.

[Toplam:3    Ortalama:5/5]
Yorum Yap

Yazar Hakkında

Steam oyun dünyası ve e-spor haberleri.

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. 3 ay önce

    Merhaba, PUBG FPS Arttırma – Güncel | Steam Rehber Başlıklı yazınızı paylaştığınız için teşekkürler. Bu konuyu merak ediyordum ve paylaştığınız yazı ile bilgilenmiş oldum. PUBG FPS Arttırma – Güncel | Steam Rehber Başlıklı yazınızı sosyal medya hesaplarımdan paylaştım. Siteniz üzerinden daha bir çok steam hakkında bilgileri edineceğimi biliyorum.