İlginizi Çekebilir

  1. Ana Sayfa
  2. PUBG Rehber
  3. PUBG Donma ve Yüklenmeme Sorunu Çözümü

PUBG Donma ve Yüklenmeme Sorunu Çözümü

PUBG Donma ve Yüklenmeme Sorunu Çözümü

PUBG oynarken donma sorunu yaşıyorsanız bu rehberimiz sayesinde pubg donma sorunlarını tamamen çözebileceksiniz ve sorunsuz oyun keyfi yaşayacaksınız. PUBG oynayan çoğu kişi, oyun donmalarından ve yüklenmeme sorunlarından etkilenmektedir. Bu sorunların tek çözümü gerekli optimizasyonların yapılmasıdır. Pubg yüklenmeme sorunu genellikle sistem özelliklerinin yetersizliğinden kaynaklanmaktadır, pubg donma sorunu ise genellikle arkaplanda çalışan uygulamaların çok fazla kaynak tüketip oyunu dar boğaz yaptırmasından kaynaklanmaktadır. Eğer sizde pubg donma sorunu yaşıyorsanız sizler için hazırladığımız detaylı rehberimiz sayesinde tüm sorunları çözmüş olacaksınız ve akıcı oyun keyfini yaşayabileceksiniz. Tüm çözüm yolları ve detaylar için yazımızın devamını inceleyiniz. Daha fazla pubg rehber için kategorimize göz atabilirsiniz.

PUBG Donma Sorunu Çözümü

Bilindiği üzere, pubg donma sorunu en sıkıcı sorunlardan biridir, oyun esnasında veya oyun yükleme ekranındayken oyun aniden donabilir ve oyun deneyiminiz bozulabilir. Eğer sizde bu sorunu yaşıyorsanız aşağıda ki çözüm yollarını mutlaka denemelisiniz.

Pubg donma sorununa ilk çözüm, steam kütüphanesine giriş yapın ve PUBG’i bulup üzerine sağ tıklayıp özellikler penceresine giriş yapın.

PUBG Donma Sorunu

Özellikler penceresine giriş yaptıktan sonra, Genel sekmesinin altında ” Başlatma seçeneklerini ayarla ” butonuna tıklayın ve aşağıda ki komutu yapıştırın.
-malloc=system -USEALLAVAILABLECORES -high -sm4 -d3d10
Ardından değişiklikleri kaydedin ve steam‘ı yeniden başlatın.

PUBG Donma Sorunu Çözümü


PUBG Yüklenme Sorunu Çözümü

Eğer pubg oyununa giriş yapmaya çalışıyorsanız ve yüklenme sorunu yaşıyorsanız aşağıda ki yöntemler sayesinde bu sorunu tamamen ortadan kaldırabileceksiniz.
Pubg yüklenme sorunu genellikle sistemin yetersiz olduğu zamanlarda ortaya çıkmaktadır. Eğer bu tür yüklenmeme sorunu yaşıyorsanız bunun sadece iki çözüm yolu vardır. Birinci çözüm yolu oldukça maliyetli ve uğraş vericidir, sisteminiz yetersizse ekran kartı, ram veya işlemci donanımlarını değiştirmeniz gerekebilir. Pubg sistem gereksinimleri yazımızı okuyarak sisteminizin oyunu kaldırıp kaldırmadığını öğrenebilirsiniz.

İkinci çözüm yolu ise, pubg oyunu açıkken görev yöneticisi üzerinden kullanılan kaynakları izlemek ve oyun açıkken en çok kaynak tüketen programları veya uygulamaları kapatmaktadır. Eğer kapatmayı bilmiyorsanız gamebooster kullanarak tamamen otomatik optimizasyon ayarları yapabilirsiniz. Pubg yüklenmeme sorunu yaşıyorsanız oyun esnasında arka planda çalışan tarayıcı, müzik programları, discord, anti virüs programı vs. varsa mutlaka kapatınız. Özellikle tarayıcılar ve anti virüs programları oyun esnasında çok fazla kaynak tüketmektedir.

Bir önceki yazımız olan PUBG d3dx9_39.dll Hatası Çözümü başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

[Toplam:7    Ortalama:5/5]
Yorum Yap

Yazar Hakkında

Steam oyun dünyası ve e-spor haberleri.

Yorum Yap