İlginizi Çekebilir

 1. Ana Sayfa
 2. PUBG Rehber
 3. PUBG Crash Hatası Çözümü

PUBG Crash Hatası Çözümü

PUBG Crash Hatası Çözümü

PUBG‘de oyun içerisinde aniden crash hatası veriyorsa ve bu hata sürekli devam ediyorsa sizlere bu rehberimizde pubg crash hatası çözümü detaylı bir şekilde anlatacağız, crash hatası genellikle işletim sisteminin uyumsuzluğundan veya oyun dosyalarının bozulmasından kaynaklı olduğu bilinmektedir fakat yine de oyunun çökme sorunun bir çok sebebi olabilmektedir. Aşağıda ki pubg çökme hatası çözümlerini bilgisayarınızda uygulayarak sorunu çözümlemeye başlayabilirsiniz.

PUBG Çökme Hatası

Pubg çökme hatası çok can sıkıcı durumlara yol açabiliyor. Oyun ortasında veya loot yaparken çökme hatası yaşanabiliyor bu da oyun zevkini tamamen bitiriyor. Bu rehberimizde sizler için hazırladığımız pubg çökme hatası çözümü sayesinde artık can sıkıcı olaylar yaşamayacaksınız.

İlk çözüm yolu:
Windows Arama Çubuğu > dxdiag > Tüm bilgileri kaydet > Dxdiag’ı kaydet > Başvurma bölümüne ekleyiniz.


PUBG CRASH Hatası Çözümü

Lütfen minimum sistem gereksinimlerini karşılayan bir sisteminiz bulunduğunu deneyin. Eğer sisteminiz bu özellikleri karşılamıyorsa, malesef size destek olamayız zira bilgisayarınız oyunu kaldırabilecek kadar kuvvetli durumda değildir.

 1. PLAYERUNKNOWN’S BATTLEGROUNDS’u direkt olarak Steam’den çalıştırın. Masaüstü yada öteki kısayollar kimi zaman mesele çıkartabiliyor.
 2. Bilgisayarınızı yeniden başlatın ve hızlı başlatma önerisini devre dışı bırakın.
 3. Steam’i yönetici yetkisi ile / olarak çalıştırın.
 4. Donanımızın sıcaklığını ekran edin. Bazı sistemler oyun içindeyken ısınma sorunları ile karşılaşıyor. Eğer bilgisayırınız oldukça ısınıyorsa, donanımızda bir mesele olabilir. Sisteminizin derecesini denetlemek için bu programı kullanabilirsiniz –
 5. Sisteminizdeki hız aşırtmasını kapatın. Eğer mesele sistemiz hız aşırtması açıkken bir mesele ile karşılaştıysa, yığın hıza geri dönerek probleminin devam edip etmediğini deneyin.
 6. Oyun Dosyalarının Bütünlüğünün Doğrulayın. Talimatlara buradan erişebilirsiniz.
 7. Grafik sürücülerini en güncel durumda olduğundan güvenli olun.

 8. Disk Belleği Dosyasının kafi olduğundan güvenli olun. Bir oldukça kullanıcı hafıza yetersizliği yüzünden çökme sorununu disk belleği dosyasını 16GB yada daha yüksek bir rakama çıkarınca probleminin hallolduğunu rapor etmişlerdir.
 9. Tüm Windows güncellemelerini yapın. Oyunun en güncel Windows dosyalarını olmamasından dolayı çökmesi malum bir sorundur.
 10. Visual C++ Redistributable for Visual Studio 2015’i güncelleyiniz yada tekrardan kurunuz.

 

Bir önceki yazımız olan PUBG d3dx9_39.dll Hatası Çözümü başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Yorum Yap

Yazar Hakkında

Steam oyun dünyası ve e-spor haberleri.

Yorum Yap