İlginizi Çekebilir

  1. Ana Sayfa
  2. PUBG Rehber
  3. PUBG Çöl Haritası Loot Bölgeleri

PUBG Çöl Haritası Loot Bölgeleri

PUBG Çöl Haritası Loot Bölgeleri

PUBG Çöl Haritası Loot Bölgeleri

Herkese merhaba dostlar.Yeni bir pubg rehberiyle karşınızdayız.Bu rehberimizde pubg çöl loot bölgelerinden bahsedeceğiz. Pubg çöl haritasında loot yaparken zorlanıyorsanız veya sürekli loot seviyesi düşük bölgelere istemeden gidiyorsanız, bu rehberimiz de paylaştığımız bilgiler sayesinde, çöl haritasında ki loot bölgelerini detaylı bir şekilde öğrenebilecek ve bölgelerin loot seviyesini de öğrenmiş olacaksınız. Loot seviyesi düşük bölgelerde loot yapmak oldukça zor oluyor, çünkü sürekli aynı eşyalar bulunuyor veya daha kötü eşyalar bulunuyor. Loot seviyesi yüksek olan bir bölgede oyuna başlamak, sizi rakiplerinizin bir adım önüne atacaktır, oyunda ki loot’tan daha önemli bir şey varsa da o da yetenektir :). Daha fazla uzatmayalım ve rehberimize geçelim.. Daha fazla Pubg Rehberi için sitemizde ki diğer yazılarımıza bakabilirsiniz.

Mutlaka İnceleyin: PUBG FPS Arttırma

PUBG Çöl Loot Bölgeleri

PUBG Çöl Haritası Loot

Pecado bu haritanın Okulu olarak kabul edilebilir. Spor salonu kısmına 10’dan fazla rakip indiğini görebilirsiniz. Bu şehirde 3 büyük apartman vardır. Çatılarından giriş yapılabilir ve balkonlarından öteki taraflar kesilebilir. Drop oranı yüksektir.
Loot seviyesi spor salonunda en iyiyken apartman ve casino taraflarından daha azdır.
Vasıta mevzusundan oldukça kafi bir bölgedir. Yaklaşık olarak dokuza (9) yakın otomobil çıkma olasılıklı yer vardır.

Dikkat edilmesi gerekenler:
Apartmanlarda yalnız olmayacağınız ve birden fazla girişli olması.Apartman balkonunda yada öteki çatılarda iken dağdan hasar görebileceğiniz bir yer.

Mutlaka İnceleyin: Bilgisayarım PUBG Kaldırır mı ?

PUBG Çöl Haritası Loot
Genel anlamda bu yüksek tepelerde SKS+KAR98’li dostlar kucak kucak bulunur.


Bu kent aslen Rio de Janerio’nun 2.versiyonu.Kent yüksekten alçağa doğru evler ile dolu.Çatıdan çatıya atlayarak aşağı inmek mümküm.Yalnız Yol kenarlarında vasıta bulabilirsiniz.Buraya inen 3-4 şahıs bulabilirsiniz.Loot seviyesi normaldir.Ek olarak Impala şehrine bakan clifflerden drop yada vasıta kesebilirsiniz.

Mutlaka inceleyin: PUBG Hileci Şikayet Etme

PUBG Çöl Loot Bölgeleri

Kayalıkların tepesinde görünme ihtimaliniz düşüktür fakat gene de hareketsiz durmayın.
PUBG Çöl Loot Bölgeleri


Atlayacak 6-7 şahıs bulabilirsiniz.Loot seviyesi düşüktür.Vasıta bulma seviyesi düşüktür.Yalnız kolezyum girişinde iyi silahlar bulabilirsiniz.Araçlar yalnız kavşak yollarında bulunmuş olduğu için araca koşarken vurulma ihtimaliniz yüksek. 🙂
PUBG Çöl Loot Bölgeleri


PUBG Çöl Loot Bölgeleri
Haritanın en büyük şehridir ve hilecilerin cirit attığı cehennem benzer biçimde bir yerdir.Herhangi bir araçla yoldan geçmeniz tavsiye edilmez bundan dolayı fazlaca dar ve engelli yolları var.Her binanın içinde sizi kesen biri olabilir.Üst katta olmanıza karşın alttan vurularak ölebilirsiniz.Sebebi hileciler.10-15 şahıs atlamış olduğu için kent bayağı kalabalık ve loot seviyesi oldukça yüksek.Bu sebeple hilecilerin tercihi oluyor.Vasıta bulma olasılığınız düşüktür.

Mutlaka İnceleyin: PUBG Silah Rehberi


PUBG Çöl Loot Bölgeleri

Loot ve vasıta açısından en iyi bölgedir.Köprünün altında yada yollarında birden fazla otomobil bulabilirsiniz.Sahilde ise birden fazla jet-ski bulabilirsiniz.Ek olarak karşı kıyıdan gelecek araçlar için köprü güzel bir pusu yeridir.Fakat uyarıyorum öteki haritadaki köprüler benzer biçimde değil.En fazla gelecek şahıs sayısı 2’dir. 🙁


Backstab şehrine hoş geldiniz.Tüm şehri lootlayıp safezone’a ilerleyeceksiniz.Şehrin dışına geldiğinizde BAM! silindiniz…Tebrikler azca ilkin başkaları için loot yaptınız.Bunu yapmak yerine tekne bulup safe bölgesine tekne ile gidin.Duo’da 2 ekip inebilir.
PUBG Çöl Loot Bölgeleri


Loot oranı yüksektir.Bu güzelim malikaneden ölmeden çıkarsanız oyun sonuna rahat bir loot bulabilirsiniz.Ortalama 15 şahıs inebilir.Vasıta açısından kıt bir bölgedir.Aracı yalnız San Martin taraflarında bulabilirsiniz.Üst katlara inmeniz tavsiye edilir.Ek olarak bu bölgede ayak sesi dinlemek pek işe yaramıyor.Onca ayak sesi aynı anda değişik katlarda hareket ederken zor doğal.Güzel bir tabanca bulup villa’nın çıkışında bir yerde bekleyerek ordan sağ çıkmaya başaran birinin lootunu alabilirsiniz 🙂
PUBG Çöl Loot Bölgeleri


Endüstri bölgesine hoş geldiniz.Buralara drop düşme olasılığı yüksektir.Binalardan drop kesebilirsiniz.Çoğu zaman safe bölgedir. İnen 3-4 şahıs vardır. Loot oranı normaldir.
PUBG Çöl Loot Bölgeleri


Eğer safe bir başlangıç yapmak istiyorsanız burası uygundur.Eski haritadaki benzer biçimde yüksek lootu ve fazlaca rakipli değildir.Squad’ınız ile buraya inerek rahat bir başlangıç yapabilirsiniz.Vasıta bulma sıkıntısı yoktur.İnecek en fazla 2-3 şahıs vardır.

PUBG Çöl Haritası

Buraya inen kişilere genel anlamda ”senin aklını deli mi okşadı?” derler.Asla safe bölge içinde olmaz. Safe bölgesine o denli uzaksınız ki.Benzininiz bitebilir yada gidene kadar patlatılarak ölebilirsiniz. Lootu mükemmeldir. Burdan çıkarken 500’e yakın 5.56 bulabilirsiniz.Fakat süre fazlaca kısıtlıdır. Safe ilk size gelecektir.

PUBG Çöl Haritası


Pubg çöl haritası loot bölgeleri rehberimizin sonuna gelmiş bulunuyoruz. Rehberimiz de sizinle paylaştığımız önemli bilgileri unutmayın ve önerilerimizi mutlaka oyun içerisinde uygulayın. Oyun yeteneğinden sonra harita bilgisi yani harita hakimiyeti de oldukça önemli bir konumdadır. Haritayı ne kadar iyi bilirseniz, kazanma olasılığınız da bir o kadar artacaktır.  Daha fazla Pubg Rehberi için sitemizde ki diğer yazılarımıza bakabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan PUBG En İyi Loot Bölgeleri başlıklı makalemizde PUBG Ganimet, PUBG Loot yapma ve PUBG Sağlam Loot hakkında bilgiler verilmektedir.

[Toplam:1    Ortalama:5/5]
Yorum Yap

Yazar Hakkında

Steam oyun dünyası ve e-spor haberleri.

Yorum Yap

Yorumlar (3)

  1. Merhaba, PUBG Çöl Haritası Loot Bölgeleri | Steam Rehber Başlıklı yazınızı paylaştığınız için teşekkürler. Bu konuyu merak ediyordum ve paylaştığınız yazı ile bilgilenmiş oldum. PUBG Çöl Haritası Loot Bölgeleri | Steam Rehber Başlıklı yazınızı sosyal medya hesaplarımdan paylaştım. Siteniz üzerinden daha bir çok steam hakkında bilgileri edineceğimi biliyorum.

  2. Merhaba, PUBG Çöl Haritası Loot Bölgeleri | Steam Rehber Başlıklı yazınızı paylaştığınız için teşekkürler. Bu konuyu merak ediyordum ve paylaştığınız yazı ile bilgilenmiş oldum. PUBG Çöl Haritası Loot Bölgeleri | Steam Rehber Başlıklı yazınızı sosyal medya hesaplarımdan paylaştım. Siteniz üzerinden daha bir çok steam hakkında bilgileri edineceğimi biliyorum.

  3. 4 ay önce

    Merhaba, PUBG Çöl Haritası Loot Bölgeleri | Steam Rehber Başlıklı yazınızı paylaştığınız için teşekkürler. Bu konuyu merak ediyordum ve paylaştığınız yazı ile bilgilenmiş oldum. PUBG Çöl Haritası Loot Bölgeleri | Steam Rehber Başlıklı yazınızı sosyal medya hesaplarımdan paylaştım. Siteniz üzerinden daha bir çok steam hakkında bilgileri edineceğimi biliyorum.