İlginizi Çekebilir

  1. Ana Sayfa
  2. PUBG Rehber
  3. PUBG, Bug Nasıl Bildirilir ?

PUBG, Bug Nasıl Bildirilir ?

PUBG, Bug Nasıl Bildirilir ?

PUBG, Bug Nasıl Bildirilir ?

PUBG oyunu hala geliştirildiği için nadir olsa da oyun bugu yaşayabilirsiniz. PUBG’de oyun bugu yaşadığınız zaman ekran videosu ve ekran görüntüsü almayı unutmayın. PUBG Bug bildirerek oyunun gelişmesine yardımcı olabilir ve diğer oyuncuların deneyimlerinin gelişmesi için katkı sağlayabilirsiniz. Bildirdiğiniz bug, oyun yetkilileri tarafından onaylanırsa hesabınıza hediye veya ödül verilebilir. Bu konunun doğruluğu hala tartışılıyor fakat bir çok bug bildiren oyuncu, bir kaç gün sonra hesaplarına ödül yüklendiğini söylemekte. Sizde oyunun gelişmesinde katkıda bulunmak için yaşadığınız oyun sorunlarını yani buglarını mutlaka pubg yetkililerine bildirin, belki ödül alırsınız. 🙂 Daha fazla Pubg Rehberi için sitemizde ki diğer yazılarımıza bakabilirsiniz.

Mutlaka İnceleyin: PUBG Güncelleme Hatası Çözüm

pubg bug

PUBG Bug bildirimi için aşağıda ki resmi forum adresine giriş yapın.

https://forums.playbattlegrounds.com/forum/10-bug-reports/

Bug bildirmek için ilk olarak forum üyeliğinizin olması lazım, üyeliğiniz yoksa üye olun ve bu forum bölümüne geri dönün. Bug bildirimi formunu doldurun ve forumda ilgili bölüme bug bildirimi konunuzu açın ve pubg yetkilileri tarafından incelenmesi ve sonuca bağlanmasını bekleyin. Önemli bug bildirimleri genellikle 1 saat içerisinde inceleniyor ve oyunun geliştirici departmanına bildirimde bulunuluyor. Pubg bug bildirimi için aşağıda ki bilgiler size gerekli olacaktır.

PUBG Bug Bildirimi

1- Yaşadığınız oyun sorunu (bug) hakkında açıklama yapmanız gerekiyor. Hangi haritada, hangi koordinatlarda oyun sorunu yaşadığınızı detaylıca anlatmanız gerekiyor. Bu oyun sorununu video çekerek anlatabilirsiniz.

2- Yaşadığınız oyun sorununun tarihini bildirmeniz gerekiyor. Güncellemeden sonra yaşadıysanız bu önemli durumdadır. Özellikle tarihin yanında saat belirtmeniz, oyun sorununun ortadan kaldırılması için oldukça etkili bir bilgidir.

Mutlaka İnceleyin: Steam Dosya Doğrulaması

3- Yaşadığınız pubg oyun sorununu hangi sunucu da gerçekleştiğinin bilgisi de oldukça önemlidir. Yetkililer bug yaşadığınız sunucuyu tarayacak ve oyun geçmişlerini kontrol edecektir. Bu aşamada bildirdiğiniz bug, onaylanırsa diğer departmana iletilecektir.

pubg bug

4- Oyun sorununun (bug) nasıl gerçekleştiğini ve ne yaparken gerçekleştirdiğinin bilgisini mutlaka bildirin.

5- Oyunu hangi görüntü ayarlarında oynadığınız ve hangi çözünürlükte oynadığınızın bilgisi de çok önemli bir konumdadır. Performans ayarlarınızdan kaynaklanan bir sorun olabilir, bu bilgileri eklemekte fayda var.

6- Son olarak, kullandığınız bilgisayarın donanım ve yazılım bilgilerini, pubg bug bildirim formunda belirtmeniz gerekiyor. Bu bilgiler şu şekilde;
• Kullandığınız işletim sistemi (Örnek: Windows 10 64 Byte)
• Kullandığınız ekran kartı.
• Kullanmış olduğunuz işlemcinin tam modeli.
• Bilgisayarınızda bulunan RAM kapasitesinin bilgisi, DDR ve Mhz bilgisi
gerekli bilgiler arasındadır. Bu formu eksiksiz doldurun ve yetkililere gönderin.

Aşağıda ki görsellerden örnek pubg buglarını görebilirsiniz. Daha fazla Pubg Rehberi için sitemizde ki diğer yazılarımıza bakabilirsiniz.

pubg bug

pubg bug

 

 

Bir önceki yazımız olan Bilgisayarım PUBG Kaldırır mı ? PUBG Rehberi başlıklı makalemizde Bilgisayarım oyun çalıştırır mı, Bilgisayarım pubg çalıştırır mı ve Bilgisayarım pubg oynatır mı hakkında bilgiler verilmektedir.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Yorum Yap

Yazar Hakkında

Steam oyun dünyası ve e-spor haberleri.

Yorum Yap