İlginizi Çekebilir

  1. Ana Sayfa
  2. Oyun İnceleme
  3. Magicka İnceleme

Magicka İnceleme

Magicka İnceleme

Magicka 

Büyü yapmayı sevenler için yapılmış bir oyun. Elementleri karıştırarak büyüler elde etmek ve bunları düşmanlarınızı alt etmek için kullanmak gerçekten çok zevkli. Oyuna ilk başladığınız da alışması biraz zor oluyor ancak oynamaya başladığınızda gerçekten güzel anlar yaşıyorsunuz. Steam üzerinde 18 TL ye satılmakta. Ancak indirimleri beklerseniz daha ucuza sahip olabilirsiniz. Özellikle arkadaşlarınızla oynamak çok keyifli. Sağa sola büyüler savururken çıkardığınız ışınların çarpışıp patlaması. Büyücülük okuluna gidemiyorsanız ve büyücü olmak istiyorsanız oyun tam sizin için yapılmış. Ve oyun eski olduğu için sisteminizi çok yormuyor. Ortalamanın altında bir bilgisayarla bile oynayabilirsiniz. İndirimle görürseniz ve arkadaşlarınızla oynayacak oyun arıyorsanız kaçırmadan alın. Tek kötü tarafı oyunda çok fazla DLC var. Bütün hepsini yine para verip almak zorunda kalıyorsunuz. Ancak DLC almadan da oynaması gayet eğlenceli.

 

Tavsiyem size kesinlikle arkadaşlarınızla oynamanız çünkü tam boss savaşının ortasında arkadaşının büyüsü ile senin büyün çarpışıp bir patlama oluyor yada sahne içerisinde arkadaşının kullandığı bir şimşek sizin kafanıza isabet ederek oyunu hem zor hemde daha eğlenceli kalıyor. Hikaye modunun yanında meydan okuma moduda var bu modda bir arenadasınız ve her yerden  parça parça düşmanlar geliyor bu düşmanları durdurup dalga atlıyorsunuz. İki moduda tavsiye ederim çünkü ikiside birbirinden muhteşemler.

Oyunun büyü yapma mekaniğine gelecek olursak Q W E R A S D F tuşları ile elementleri birleştirip bir anda salıyorsunuz. Her bir elementi kullandığınız da karakterinizin altında kullandığınız elementler çıkıyor. Her element 1 birim yer kaplıyor. En fazla 5 birim basabiliyoruz.

Q: Su
W: Hayat enerjisi
E: Kalkan
R: Soğuk Hava
A: Yıldırım
S: Kötülük / Patlatma
D: Taş
F: Ateş

Bu şekilde tuşlara atanmış elementleri karıştırarak ekstra elementler de elde edebiliyorsunuz. Ve bunlar da 1 birim yerine geçiyor.

Su + Ateş = Buhar
Su + Soğuk Hava = Buz


Ne kadar fazla birim büyü basarsanız o kadar fazla büyü gücünüz oluyor. Büyü kullanımının 4 yolu bulunmakta. Sağ tık ile kullanırsanız büyü önünüze doğru çıkar. Eğer farenin orta tuşuna tıklarsanız üstünüze basmış olursunuz. Shift ve sağ tık yaptığınızda büyü etrafa saçılır. Shift sol tık ile büyü ikincil silahınıza geçer. Aynı büyü içerisinde yıldırım ve taş, hayat enerjisi ve patlama, 2 tane kalkan, soğuk hava ve ateş, su ve yıldırım kullanılmaz. Ve eğer Su ve soğuk havayı karıştırıp ateş basarsanız da buz suya dönüşür.

Bir büyüde kalkan var ise üstünüze bastığınız da yanında hangi element varsa o elemente bağışıklık kazanırsınız. Eğer kalkan basılı bir büyüyü yere atarsanız bir kalkan oluşturur ve büyü bu kalkandan seker. Eğer suya basmışsanız veya herhangi bir şekilde suyla temas ettiyseniz yıldırım elementiniz kullandığınızda sizi çarpar. Eğer bir bağışıklığınız var ise sorun olmadan kullanabilirsiniz. Ve yanlışlıkla hayat büyüsüne bağışıklı olursanız can alamazsınız.

Sistem Gereksinimleri

İşletim Sistemi: Windows XP/Vista/7 (32- or 64-bit)
İşlemci: Intel® Pentium® IV 2.4 GHz or AMD 3500+
Bellek: 2 GB RAM
Depolama: 2 GB kullanılabilir alan
Ekran Kartı: NVIDIA® GeForce 8800 veya ATI Radeon® X1900

Bir önceki yazımız olan Brawlhalla İnceleme başlıklı makalemizde Brawlhalla güzel mi?, Brawlhalla inceleme ve Brawlhalla nasıl oyun hakkında bilgiler verilmektedir.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. Merhaba, Magicka İnceleme | Steam Rehber Başlıklı yazınızı paylaştığınız için teşekkürler. Bu konuyu merak ediyordum ve paylaştığınız yazı ile bilgilenmiş oldum. Magicka İnceleme | Steam Rehber Başlıklı yazınızı sosyal medya hesaplarımdan paylaştım. Siteniz üzerinden daha bir çok steam hakkında bilgileri edineceğimi biliyorum.