İlginizi Çekebilir
Dota 2 İnceleme

  1. Ana Sayfa
  2. Genel
  3. Her Bilgisayarın Kaldırabileceği Oyunlar

Her Bilgisayarın Kaldırabileceği Oyunlar

Her Bilgisayarın Kaldırabileceği Oyunlar

Oyunların hem grafik hem de hikaye alanındaki kalitesi her geçen gün yükselmektedir. Kalitenin artmasına sebep olan faktörlerin başında teknoloji gelmektedir. Çünkü teknoloji sayesinde grafikleri gerçeğe çok yakın oyunlar üretilebilmekte ve makul boyutlarda piyasaya sürülebilmektedir. Ancak bu yüksek grafik özelliklerine sahip oyunların çalıştırılabilmesi için kullanılan bilgisayarların mümkün olduğunca güçlü bir sisteme sahip olması gerekmektedir. Bu tarz bir sisteme sahip olmayan kişilerin ise her bilgisayarın kaldırabileceği oyunlar arasında bir seçim yapılması tavsiye edilmektedir. Bu makaleyi okuyan kullanıcılarımız aşağıdaki listeden bir oyun seçip hiçbir kasma sorunu yaşamadan bilgisayarlarında oynayabilirler. Bu yazımızda sizler için her bilgisayarın kaldırabileceği oyunlar listesini hazırladık. Okuyun: Düşük sistem gereksinimli oyunlar

Grand Theft Auto Serisi

Hem Türkiye’deki hem de dünyadaki oyuncular tarafından bir efsane olarak kabul edilen Grand Theft Auto serisini pek çok bilgisayara rahatlıkla çalıştırabilmektedir. Ancak bahsettiğimiz seriye GTA 4 ve GTA 5 dahil değildir. Bunun dışındaki tüm oyunları İntel Pentium 3, 256 RAM ve 64 MB ekran kartına sahip bilgisayarla takılma olmadan çalıştırabilmektedir.

Her Bilgisayarın Kaldırabileceği Oyunlar

The Elder Scrolls IV: Oblivion

2000’li yıllarında başında çıkmış olan bu oyun zamanına göre devrim niteliğindedir. Oyunda ayrıntılı ve uzun süren ana hikayenin yanında, karakterin gelişmesine yardımcı olan yan görevler de bulunmaktadır. Oyunda bulunan farklı sınıflar ve ırklar, farklı bir evren oluşturulmasına yardımcı olmuş ve oyuncuların özgün bir dünyaya adım atmalarını sağlamıştır. Oyundaki ana karakterin başından geçen talihsiz olaylardan kurtulmaya çalışılan bu oyunda farklı sürprizlerle karşılaşmak da mümkündür. Oyuncuların bu oyunu oynayabilmek için bilgisayarlarında CPU olarak İntel Pentium IV olması gerekmektedir. Bunun yanında CPU hızının en az 2 GHz olması gerektiği belirtilmektedir. Ayrıca gereken RAM’in 512 MB, ekran kartının ise 128 MB olması oyunun rahatlıkla oynanmasını sağlayacaktır.

Castlevania: Lord Of Shadow

2010 yılında piyasaya sürülen Castlevania: Lord of Shadow, grafiklerden ödün vermeden nasıl düşük sistem gereksinimlerine sahip bir oyunun yapılacağının kusursuz bir örneği. Ana karakterin aksiyonlu bir macera içerisine atıldığı bu oyunu oynayabilmek için bilgisayarlarda minimum sistem gereksinimi olarak, İntel Core 2 Duo 2.4 Ghz işlemci, 1 GB RAM ve 512 MB ekran kartı olmalıdır. Bir diğer yazımız olan: Düşük sistem gereksinimli oyunlar listemizi incelemenizi tavsiye ederiz.

Bir önceki yazımız olan Düşük Sistem Gereksinimli Oyunlar başlıklı makalemizde düşük sistem battle royale, düşük sistem gereksinimli battle royale oyunları ve düşük sistem gereksinimli fps oyunları hakkında bilgiler verilmektedir.

[Toplam:1    Ortalama:5/5]
Yorum Yap

Yazar Hakkında

Steam oyun dünyası ve e-spor haberleri.

Yorum Yap