İlginizi Çekebilir

  1. Ana Sayfa
  2. Genel
  3. Düşük Sistem Gereksinimli Oyunlar

Düşük Sistem Gereksinimli Oyunlar

Düşük Sistem Gereksinimli Oyunlar

Teknoloji geliştikçe oyunların grafik ve sistemsel özellikleri de gelişmeye başladı. Bu gelişmeye bağlı olarak daha kaliteli ve detaylı oyunlar piyasaya sürülmeye başlandı. Özellikle günümüzdeki, mümkün olduğunca gerçekçi grafikler yapma merakı tahmin edilemez düzeyde kaliteli oyunlarla karşılaşmamıza sebep oldu. Ancak bu oyunların oynanabilmesi için insanların bilgisayarlarında sahip olmaları gereken sistemler de güçlenmeye başladı. Bu sistemlerin sadece Türkiye’de değil, dünya çapında çok pahalı olması oyuncuları eski oyunlara yöneltmeye başladı. Düşük sistem gereksinimli oyunlar olarak da nitelendirilebilecek olan eski oyunlardan hem grafik hem de hikaye anlamında kaliteli olanları bu listemizde görebilirsiniz. Bu yazımızda sizler için düşük sistem gereksinimli oyunlar derlemiş olduk.

Düşük Sistem Gereksinimli Oyunlar

Mount And Blade- Warband

Dünyadaki popüler strateji oyunlarından biri olan ve bir Türk geliştirici şirketi tarafından piyasaya sürülen Mount And Blade- Warband , oyuncuların ordu kurmasına ve istedikleri bölgeyi fethedebilmesine olanak sağlıyor. Bu oyunda oyuncular, isterse kaleleri kuşatıyor, isterse de kendi üzerine gelen saldırıları bertaraf edebilmek için taktikler yapıyor. Bu oyunu oynayabilmek için ise bilgisayarların İntel Pentium 4, 2.0 GHz, 512 MB RAM, 64 MB ekran kartı, 900 MB depolama alanına sahip olması yeterli.

Dragon Age: Origins

Metin 2 tarzı rol yapma oyunlarını seven kişiler için en doğru seçeneklerden biri olan Dragon Age: Origins, BioWare şirketi tarafından piyasaya sürülmüş. Derin bir hikaye anlatımına sahip olan bu oyunda ana karakter, kötü amaçları olan yaratıkları yok etmeye çalışıyor. Oyunculara da burada büyük bir iş düşüyor. Çünkü oyun savaşırken kullanılacak çeşitli taktikler, yetenekler ve hareketler bulunuyor. Oyuncuların bu oyunu oynayabilmek için minimum olarak, İntel Core 2, 1,4 Ghz CPU’ya, 1 GB üzerinde RAM’e, Nvidia GeForce 6600 GT ekran kartına ve 20 GB depolama alanına sahip olması gerekiyor.

Portal 2

Valve şirketinin piyasaya sürdüğü en popüler oyunlardan biri olan Portal 2 tam anlamıyla bir akıl oyunu. Bu oyunda portal gun aracılığıyla 2 adet karadelik açılıyor. Bu karadeliklerden biri giriş deliğiyken diğeri ise çıkış deliği görevi görüyor. Bu silahı akıllıca kullanarak ana karakterin odadan kurtulması amaçlanıyor. Bu oyunu oynamak için oyuncuların minimum olarak şöyle bir sisteme sahip olması gerekiyor: 1GB RAM, 7.6 GB depolama, Nvidia GeForce 7600 ekran kartı, İntel Pentium 4 CPU.

Bir önceki yazımız olan Steam Oyun İade Etme başlıklı makalemizde steam geri iade, steam iade ve steam iade etme hakkında bilgiler verilmektedir.

[Toplam:1    Ortalama:5/5]
Yorum Yap

Yazar Hakkında

Steam oyun dünyası ve e-spor haberleri.

Yorum Yap