İlginizi Çekebilir

  1. Ana Sayfa
  2. Don't Starve
  3. Don’t Starve İnceleme

Don’t Starve İnceleme

Don’t Starve İnceleme

Don’t Starve İnceleme

 İster arkadaşlarınızla isterseniz de tek başınıza oynayabileceğiniz  bu oyunda ölmemek amacınızdır. Hayat puanı yanında açlık ve akıl sağlığınız da oyunda önemli yer taşıyor. Oyuna başladığınız zamanlar oyunu çözmeniz biraz zor olabilir. Ancak oynadıkça ölmeden gün sayısının arttığını kendiniz de fark ediyorsunuz.   Bu yazımızda sizler için  Don’t starve incelemesi yapıyoruz.

Özellikle arkadaşlarınız ile Don’t Starve Together oynamak oyunun zevkini katlamakta. Oyunun keşif özelliğine gelecek olursak haritanın açılmasından tutun yemek tariflerini araştırmak bu türleri sevenler için çok güzel gelecektir. Canavar ve size yardım edecek moblar da bulunmakta. Özellikle kurt, örümcek, domuz, arı, sık sık karşılaşacağınız moblardan.

Kimileri size direk düşman olarak geliyor. Kimileri vurursanız düşman oluyor. Bunun dışında bazı mobları kendi yanınıza da çekebiliyorsunuz. Küçük moblar dışında boss denilen büyük moblar da mevcut. Kimilerini kesmek için çağırmanız gerekiyor. Bazılarını ise çağırmanıza gerek kalmadan kendilerine ait özel bölgelerinde bulabiliyorsunuz. Bunun dışında oyunda mevsimler de etkili bir biçimde geçmekte. Bosslar da mevsimlerden etkilenmektedir.

Her mevsime ayrı bir boss sizin için zorlayıcı şekilde karşınıza çıkmakta.

 

Mevsimlerin yanı sıra gece, gündüz olmasıda oyunun akışında çok etkili bir faktör gece yanınızda feneriniz yada kamp ateşiniz yoksa akıl sağlığınızı kaybetmeye başlıyorsunuz. Kaybettiğiniz akıl sağlığı size hayaller görmeye başlıyorsunuz ve daha fazla akıl sağlığınızı kaybederseniz hayali varlıklar size saldırmaya başlıyor ve ölme olasılığınız artıyor.Başka bir örnek oyunun etkileşimleri fazla olduğundan sadece aklımdakinlerle örneklendiriyorum eğer yağmur yağıyorsa fazla yağmurdanda kaçmanız lazım onun için bir ağacın altına veya etrafınızdan toplıcağınız malzemelerle kendinize bir şemsiye yapabilirsiniz. Yangın çıkartırsanız gercek hayatta olduğu gibi en yakınındaki ağaca sıcrama olasılığı var eğer kalabalık bir ormandaysanız durdurmanızın imkanı olmuyor.Oyunun atölye içerikleride var bunlar ile haritayı görebilir haritada arkadaşlarınızın yerini görebilir ve daha nice modlar size bekliyor.

 

Bunların dışında oyuna DLC ile ekstra özellikler ekleyebiliyorsunuz. Ve önceden bahsettiğim Don’t Starve Together DLC değil Don’t Starvedan ayrı şekilde almanız gereken bir oyun. Eğer arkadaşlarınız ile oynamak istiyorsanız mutlaka almanız gerekmekte.

Ancak aldığınızda oyuna bir DLC nin özellikleri de ekleniyor. Arkadaşlarınız ile oynadığınız sürüm de bütün karakterler açık ancak normal sürümünde karakter açmak için belirli olayları yerine getirmeniz gerekiyor.

Don’t Starve Together online bağlantı gerektirdiği için size ekstra para da kazandırabilir. Steam üzerinden aldığınız da bir odaya girdiğiniz ya da kendiniz online bir oda kurduğunuz zaman (Parola koyup tek başınıza durabilirsiniz)  bir kutu vermekte. Çok fazla uğraş gerektirmeden bu kutuyu açıp içinden çıkan eşyayı isterseniz üzerinize takabilir isterseniz satabilirsiniz.

Bu şekilde steam içinde kullanılan paralar kazanabilirsiniz. Şansınız varsa değerli eşyalar pahalıya satılmakta. Her gün girip bunu tekrarlarsanız bir gün oyunun parasını bile çıkartabiliyorsunuz. Bol eğlenceler. Bu yazımızda sizler için Dont Starve  Together incelemesini yaptık ve tüm detayları sizin için yazdık.

Don’t Starve Together Sistem gereksinimleri:

İşletim Sistemi: Windows XP/Vista/Windows 7/Windows 8
İşlemci: 1.7 Ghz veya üstü
RAM: 1 GB veya üstü
Ekran Kartı: Radeon HD5450 veya üstü; 256 MB veya üstü
Kapladığı Alan: 500 MB

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Yorum Yap

Yorum Yap