İlginizi Çekebilir

  1. Ana Sayfa
  2. CS:GO
  3. CSGO VAC Hatası Çözümü

CSGO VAC Hatası Çözümü

CSGO VAC Hatası Çözümü

CSGO Oynarken bazen durduk yere VAC Hatası alır ve oyundan atılırız. Özellikle rekabetçi maçlarında VAC hatası aldığımız zaman oyunumuz zehir olur ve oyundan soğumaya başlarız. İşte bu CSGO Rehberimizde sizlere bu VAC hatalarını nasıl çözeceğinizi anlatacağız. Sizde CSGO VAC hatası alıyorsanız ve oyun oynayamıyorsanız bu rehberimizde paylaştığımız yöntemleri deneyerek kolay bir şekilde hatayı giderebileceksiniz. Daha fazla CSGO Rehberi görmek istiyorsanız sitemizde paylaştığımız rehberlere göz atabilirsiniz.

CSGO VAC Hatası Çözümü

VAC Hatasını asla BAN ile karıştırmayın. VAC Hatası ve BAN farklı şeylerdir. Lütfen paylaştığımız çözüm uygulamalarını deneyin ve bizimle paylaşın.

Mutlaka Bakın: CSGO Rusça Başlangıç Rehberi

Şayet aşağıda ki örnek hata mesajlarını alıyorsanız bu rehberimizde paylaştığımız çözüm yolları işini ze yarayacaktır. Unutmayın VAC BAN asla kalkmaz.

Oyun ile Bağlantı Kesildi
CS:GO VAC Oyun Oturumunuzu Doğrulayamadı
Disconnected by VAC: You cannot play on secure servers
VAC tarafından bağlantınız kesildi: Güvenli sunucularda oynayamazsınız.

Bahsettiğimiz gibi bu hataları alıyorsanız bu rehberimizde ki çözüm yolları ile bu hatalardan tamamen kurtulmuş olacaksınız.

CSGO VAC Hatası Çözümü

CSGO VAC Hatası Çözümü

1. Çözüm yolu.

İlk olarak en basit çözüm varsayımını deneyiniz. Nadir olarak yaşanan sunucu hatalarına maruz kalmış olabilirsiniz. Diğer çözüm yollarını denemeden önce mutlaka oyunu yeniden başlatmalısınız, yine de bu hatayı alıyorsanız bilgisayarınızı yeniden başlatıp tekrar oyunu kontrol etmelisiniz. Eğer bu çözüm yolu işinize yaramadıysa, 2. çözüm yoluna geçebilirsiniz.

Mutlaka Bakın: CSGO Güncelleme Sorunu Çözümü

2. Çözüm yolu.

Bazı durumlarda CSGO Dosyalarının güncel olmaması veya eksik bir dosya nedeniyse CSGO VAC Hatası alırsınız. Bu çözüm yolunda CSGO Oyun dosyalarını doğrulamanız gerekiyor. Oyun dosyalarını doğrulama işlemini yaptıktan sonra C:/Program Files/Steam/userdata/ yolunda ki klasörün içerisini temizleyin ve CSGO oyununuza tekrar giriş yapın ve deneme olarak bir maça giriş yapın. Test ettikten sonra büyük ihtimal VAC hatasını çözmüş olacaksınız. Eğer hala vac hatası alırsanız 3. çözüm yoluna geçiş yapın, sorun başka sebeplerden dolayı olabilir.

CSGO VAC Hatası Çözümü

3. Çözüm yolu.

CSGO VAC Hatası veriyor

Valve, 3. parti program kullanılma konusunda çok hassas durumda. Arkaplanda çalışan bir uygulamanız varsa, bundan dolayı VAC Hatası alıyor olabilirsiniz. Görev yöneticisinden arkaplanda 3. parti bir program çalışmadığından emin olun. Çalışıyorsa da ilk önce Steam’ı tamamen kapatın ardından uygulamayı da kapatıp tekrar Steam’ı açın ve CSGO’ya giriş yapın. Deneme olarak bir maça girin ve oynayın. VAC Hatası almıyorsanız, bunun sebebi 3. parti uygulamadan dolayıdır. Bu çözüm yolu da hatayı gidermediyse 4. çözüm yolunu uygulayınız.

3. Parti uygulamalara örnek olarak;
• CCleaner
• Powershell
• Sandboxie
• DLL Injectors
gibi uygulamalardır.

CSGO VAC Hatası Çözümü

4. Çözüm yolu.

Bazı durumlarda Steam tam olarak doğru çalışamıyor veya eksik çalışıyor.  Bu durumda da CSGO VAC Hatası ile karşılaşılıyor. Steam’ı tamamen kapatın ve komut istemcisini yönetici olarak çalıştırıp aşağıda ki komutu uygulayın.
“C:\\Program Files (x86)\\Steam\\bin\\SteamService.exe” /repair
Komutu uyguladıktan sonra Steamı açın ve CSGO’ya giriş yapın. Büyük ihtimal hata giderilmiş olacaktır.

5.Çözüm yolu.

Steam’ın eksik yetkiler ile açılmasından dolayı VAC Hatası alıyor olabilirsiniz. Steam’ı tamamen kapatın ve Sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştırın ve açılmasını bekleyin. Ardından CSGO’ya girin ve test edin. Eksik yetkilendirmeden dolayı çoğu kişi bu hatayı almakta. Çözüm yolu da işte bu kadar basit. 🙂

6. Çözüm yolu.

Rehberimizin yukarısında anlattığımız çözüm yolları işe yaramadıysa bu çözüm yöntemini uygulamakta fayda var.

• Güvenlik duvarınızı kapatın.
• Kullanıyorsanız antivirüs veya diğer güvenlik yazılımlarını kapatın.
• Modeminizi resetleyin.
• DNS kullanıyorsanız, DNS ayarlarını sıfırlayıp giriş yapmayı deneyin.
• VPN Kullanıyorsanız, VPN’i devre dışı bırakıp oyuna giriş yapmayı deneyin (Güvensiz bağlantılarda VAC hatası alırsınız)
• Komut istemcisini açın ve ipconfig /flushdns ipconfig /renew komutlarını uygulayın.
• Arkaplanda çalışan uygulamaları görev yöneticisi ile kapatın ve tekrar oyuna giriş yapmayı deneyin.

CSGO VAC Hatası Çözümü

7. Çözüm yolu.

Bu çözüm yolunu en son çare olarak uygulayın. Bilgisayar performasınıza göre bu işlem biraz uzun sürebiliyor. Yukarıda paylaştığımız çözüm yolları işe yaramadıysa bahsettiğimiz gibi bu çözüm yöntemi en son çare olarak bilmenizde fayda var.

CSGO oyun yedeğiniz varsa ilk olarak CSGO’yu steam üzerinden kaldırıyoruz. Ardından yedek dosyalarından CSGO’yu tekrar yükleyin ve işlemin bitmesini bekleyin, imkanınız varsa biraz eski yedek olmasında fayda var çünkü güncelleme yapacaktır. Güncellemeler bu hatanın çözümü olabilir.

Eğer oyun yedeğiniz yoksa oyunu steam üzerinden kaldırın ve en baştan indirmeye başlayın. Oyun dosyalarınız değiştirilmiş olabilir ve bu yüzden vac hatası alıyor olabilirsiniz. Genellikle yukarıda ki 6 çözüm yolu işe yaramıyorsa değiştirilmiş dosyadan dolayı bu hatayı alırsınız. Değiştirilmiş dosyayı bulmak çok zordur (neredeyse imkansız) bu yüzden oyunu tamamen bilgisayarınızdan kaldırın ve tekrar indirin. Bu en zorlu fakat en temiz çözüm yoludur. Dediğimiz gibi bu çözüm yolunu en son çare olarak kullanın bu sayede zamanınızı boşa harcamış olmazsınız.

CSGO VAC Hatası Çözümü rehberimizin sonuna gelmiş durumdayız. Sizde vac hatası alıyorsanız rehberde paylaştığımız 7 çözüm yolu mutlaka bu vac hatasını gidermekte işe yarayacaktır. Eğer bu 7 çözüm yolu hatayı hala gidermediyse sayfamızın aşağısında ki yorum alanından bize yorum bırakın ve yardımcı olmaya çalışalım.  Daha fazla CSGO Rehberi görmek istiyorsanız sitemizde paylaştığımız rehberlere göz atabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan CSGO Görünmez Nick Nasıl Yapılır ? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Yorum Yap

Yazar Hakkında

Steam oyun dünyası ve e-spor haberleri.

Yorum Yap