İlginizi Çekebilir

  1. Ana Sayfa
  2. CS:GO
  3. CSGO Silah Rehberi

CSGO Silah Rehberi

CSGO Silah Rehberi

CSGO Silah Rehberi

Bu yazımızda, sizler için CSGO Silah rehberi hazırladık. Özellikle CSGO Yeni başlayanlar için mükemmel bir yardımcı rehber olacaktır. Örnek olarak; Oyuna yeni başlamış oyuncular, genellikle sık sık şarjör değiştirir, şarjör değiştirirken korunaksız olursunuz ve değiştirme sırasında rakipleriniz tarafından gafil avlanabilirsiniz. CSGO‘da ortalama silah şarjörü değiştirme süresi 2 ile 4 saniye arasındadır. Bu süre silahtan silaha değişmektedir.

CSGO Silah Rehberi

Daha fazla CSGO Rehberi görmek istiyorsanız sitemizde paylaştığımız rehberlere göz atabilirsiniz.

Bu CSGO Rehberinde silahlar hakkında tüm doğru ve yanlışları açıklayacağız. Rehberde ki yönergeleri oyun içerisinde uygulayıp daha iyi performansa sahip olabilirsiniz.

Crosshair, yani nişangah’ı yere tutarak haritada ilerlemeyin. Genellikle CSGO‘ya yeni başlayan oyuncuların bir kısmı bu olayı yapıyor. CSGO’da en az hasar alınan bölge ayaklar ve bacak bölgeleridir. Crosshair’inizi aşağıda tutmak, önünüze bir düşman çıktığında öldürme olasılığını düşürmektedir. Crosshair’i gövde hizasında tutmak, düşman oyuncuyu öldürme olasılığını yükseltmektedir.

CSGO Silah Rehberi

Sürekli olarak aynı haritada oyun oynamayın. Aynı haritada sık sık oynamak yerine diğer farklı haritaları da öğrenin. Bu sayede oyundan sıkılmaz ve daha iyi oyun deneyimi yaşayabilirsiniz. Önerilenlere göre bir CSGO Oyuncusunun en az 5 haritayı bilmesi ve gerekli pozisyonlarının bilmesi gerekiyor.

CSGO Silah Rehberi

AWP alıyorsanız mutlaka yanında başka bir tabanca seçimi yapın. AWP oyuncuları genellikle tek bir bölgede pusuya yatarlar ve düşman oyuncuları gafil avlamaya çalışır. Bazı durumlarda (Takımda canlı kalan tek kişi olması durumunda vs.) hedef bölgeye gitmesi gerekebilir. AWP ile 1 vuruş hakkı olacağından mutlaka DEAGLE tabancası gibi iyi hasara sahip silah bulundurması gerekmektedir.

Flashbang / Flaş bombası

Flaş bombası doğru kullanıldığı zaman taktiksel avantaj kazanmanıza yardımcı olur. Üzerinize flaş bombası geliyorsa mutlaka hemen arkanızı dönmeniz gerekiyor. Flaş bombasının tam etkisine maruz kalırsanız ortalama 2 saniye boyunca görüşünüz ve sesleriniz engellenmiş olur. Doğru bir flaş bombası round kazandırabilir ve taktiksel bir avantaj kazanmaya yardımcı olur. Silah ve çelik yelekten sonra mutlaka 1 adet flaş bombası almanız takımınıza yarar sağlayacaktır.

CSGO Silah Rehberi

ASLA Çömelerek yürümeyin ve hareket ederken ateş etmeyin. Çömelerek yürümek düşman tarafından tahmin / tespit edilmenizi sağlar. Hareket ederken ateş ederseniz rakibinize nişan aldığınız mermiler büyük ihtimal ulaşmayacak ve sekme yapacaktır. Daha iyi bir nişan için çömelerek veya ayaktayken hareketsiz bir biçimde ateş etmek olacaktır. Çömelerek ateş etmek, ayaktayken ateş etmekten daha kolaydır ve isabet oranı yüksektir. Fakat çömelerek ateş etmenin bir dejavantajı vardır: Düşman tarafından daha kolay bir biçimde vurulabilirsiniz.

Crosshairinizi mutlaka değiştirin ve değiştirdiğiniz crosshair ile ortalama 1 saat ile antrenman yapın ve yeni nişangahınıza alışın. Harita renklerinden farklı renk seçimi yapın. Bu sayede crosshairinizi kaybetmez ve nokta vuruşu yapabilirsiniz. CSGO Crosshair nasıl değiştirilir merak ediyorsanız aşağıda ki CSGO Rehberimize göz atın.

CSGO Silah Rehberimiz şuanlık bu kadar. CSGO Yeni başlayanlar için silah rehberimize daha sonra güncellemeler yapılacaktır. Daha fazla CSGO Rehberi görmek istiyorsanız sitemizde paylaştığımız rehberlere göz atabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan CSGO Görünmez Nick Nasıl Yapılır ? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

[Toplam:1    Ortalama:5/5]
Yorum Yap

Yazar Hakkında

Steam oyun dünyası ve e-spor haberleri.

Yorum Yap