İlginizi Çekebilir

  1. Ana Sayfa
  2. CS:GO
  3. CS:GO Rank Atlama Önerileri

CS:GO Rank Atlama Önerileri

CS:GO Rank Atlama Önerileri

CS:GO Rank Atlama Önerileri

Merhaba dostlar, bu yazımızda CSGO Rank atlama üzerine çok değerli bilgileri sizlerle paylaşmış olacağız. Biliyorsunuz ki CSGO’da Rank atlama bazen çok zor olabiliyor. Zor olmasının tabii ki bir çok nedeni var. Örneğin, rekabetçi maçlara antreman yapmadan çıkmak ve oyuna tam olarak ısınmadığınızdan dolayı olabilir. Fakat kendinizden kaynaklanmayan daha bir çok etken var, örneğin: takımınıza daha kötü bir oyuncunun yerleştirilmesi veya rekabetçi maçınızı trolleyen oyuncular gibi. İşte bu yazımızda vereceğimiz olan CSGO Rank Atlama önerilerimizi dikkate alırsanız, emin olun en kısa sürede CSGO oyununda rankınızı yükseltebileceksiniz. Önemli olan kendinizi bu oyunda geliştirmek ve oyunları sakin bir şekilde oynamanızdır. Hadi hemen rehberimize geçelim. Daha fazla CSGO Rehberinden yararlanmak istiyorsanız sitemizin kategorilerinden rehberleri bulabilirsiniz. Ayrıca Daha fazla Steam Rehberinden yararlanmak istiyorsanız sitemizin kategorilerinden bulabilirsiniz.

CSGO Gümüş'ten Çıkma

Önerilen Rehber: CSGO Hareketli Nick Nasıl Yapılır ?

CSGO Rank Atlama

Evet, en önemli kuralımız: iletişim. Takım arkadaşlarınızla mutlaka iletişim halinde olmalısınız. Takım arkadaşlarınızla birlikte ne kadar iyi iletişim kurarsanız, pozisyon almanız ve rakip takım için strateji geliştirmeniz kolaylaşacaktır. Eğer ki takımınıza troll oyuncu veya oyunu umursamadan size ve takım arkadaşlarınıza hakaretler ve küfürler yağdıran oyuncu gelirse hemen muteleyin ve takım arkadaşlarınıza, oyuncuyu susturmalarını rica edin. Takım moralini ve iletişimini bozan oyunculara hiç bir zaman taviz vermeyin. Oyuna odaklanın ve takımınızla iletişim halinde kalın. CSGO’da rank atlamak için en önemli kurallardan biri mutlaka takım iletişimi ve moralidir bunu unutmayın.

CS:GO Kolay Rank Atlama

CS:GO oyuncularının en çok tercih ettiği maç türü olan rekabetçide, başarılarınıza göre bir derece sistemine dahil edilirsiniz. Kolay rank atlamak için öncelikle kendi oyun stilinizi güçlendirmelisiniz. Spray, refleksler (aim_training haritasını kullanabilirsiniz), haritayı ezberleme gibi konularda kesin yeterliliğe ulaştığınızı düşünüyorsanız; yapabileceğiniz birkaç şey daha var.

 Kolay rank atlamak isteyen bir oyuncu, sürekli aynı rekabetçi haritasında oynamamalıdır. Sürekli Dust 2 oynayarak rütbe yükselemezsiniz. Mirage, Inferno gibi haritalara da bir şans vermeyi deneyin.

Sürekli aynı takım üyeleriyle maça girmeyin. Örneğin siz silver 1 seviyesinde bir oyuncusunuz ve silver 4 seviyesindeki bir adamla tüm oyunlarınızı oynarsanız, bir süre sonra rank atlamanız duracaktır.

3-) Kazandığınız rekabetçi oyunlarından birlikte oynayabileceğini farklı oyuncular bulun ve maçlarınıza yakın rütbelerinizdeki insanlarla girin.

CSGO Rank Atlama

Sanırım en önemli takım sorunlarından birisi de bu olmalı. Takım halinde haritada ilerlerken, sağa sola dikkatsizce ve takım arkadaşlarınızı kör edecek şekilde flash bang asla atmamalısınız. Bu, takım arkadaşınızı sinirlendirebilir veya takım arkadaşınızın, rakip tarafından vurulmasına neden olabilir. Takım arkadaşlarınızı, eğlence olsun diye asla flash ile kör etmeyin. Takım arkadaşlarınız ters tepebilir, aman dikkat! 🙂

Mutlaka Bakın: CSGO Rusça Başlangıç Rehberi


Takım ekonomisine mutlaka önem verin. Takım arkadaşlarınızın oyunda parası yoksa, siz hemen AWP çekmeyin. Takım arkadaşlarınızı da düşünmelisiniz. Takım arkadaşlarınızın parası yoksa mutlaka silah çekip atın. Bu sayede oynadığınız roundu kazanma olasılığınız artacaktır. Takım ekonomisine ne kadar önem verirseniz rekabetçi maçını kazanmanız ve CSGO rank atlama hedefiniz daha kolay olacaktır.

CSGO Silah İsmini Renkli Yapma


Yine takım ekonomisinden yana, oyun içerisinde para masrafını anlatacağız. CT veya T tarafındayken, kask+yelek ekipmanınız “1” zarar görse bile yenilemeyin. Boşuna masraf yapmış olacaksınız ve diğer roundlar için paranız kalmayacak. Kırık mırık idare edin 🙂

Mutlaka İnceleyin: CSGO Aim Haritaları


Ülkece bir diğer sorunumuz ise: Silahı alıp 2-3 mermi sıktıktan sonra hemen şarjör değiştirme isteği… Bunu yapmamaya özen gösterin. Sık sık şarjör değiştirirken önünüze rakip takımdan bir oyuncu çıkarsa ne yapacağınızı bilemezsiniz. Aman dikkat edin, şarjörünüzü sık sık değiştirmeyin. 🙂


ECO Round yaparken, takım arkadaşlarınıza uyum sağlayın ve hemen AK47, AWP Gibi pahalı silahlar çekmeyin. Sizde o round ECO gidin ve diğer round daha iyi silahlar ve çelik zırh alın. Mutlaka işinize yarayacak ve takım içi uyumluluk sorununu ortadan kaldıracaktır. Biraz tutumlu olun canım! 🙂


CSGO Rank Atlama

Takım arkadaşlarınıza mutlaka info (bilgi) vermeyi unutmayın. Takım arkadaşlarınıza mutlaka rakip takım hakkında bilgileri verin. Örneğin: Long taraflarında öldüyseniz, takım arkadaşlarınıza kaç tane rakip olduğunu, adama kaç vurduğunuzu ve düşman takımın elinde ki silahların ne olduğu bilgisini sesli olarak veya yazılı olarak mutlaka iletin. Siz öldükten sonra, takım arkadaşlarınızın iyi pozisyon alması ve düşman hakkında öğrendikleri bilgiler, size round kazandırabilir. CSGO rank atlama etkenlerinde en önemli şey, takım içi iletişim ve takım içi bilgiden geçer bunu unutmayın. 🙂

CSGO Rusça Konuşma Rehberi

Mutlaka Bakın: CSGO VAC Hatası Çözümü


Oyun başlarında veya takımlar değiştiğinde ilk round, mutlaka çelik yelek almalısınız. Gidip deagle alıp midden ölünce ağlamayın :). İlk roundlar, oyunun dönüm noktası olabildiği için mutlaka oldukça takımla iletişim halinde olun ve stratejinizi çizip uygulayın. Daha fazla CSGO Rehberinden yararlanmak istiyorsanız sitemizin kategorilerinden rehberleri bulabilirsiniz.

Mutlaka Bakın: CSGO Rusça Başlangıç Rehberi

Bir önceki yazımız olan PUBG Arabaların Özellikleri başlıklı makalemizde PUBG Araba, PUBG Araba bugu ve PUBG Arabalar nerede bulunur hakkında bilgiler verilmektedir.

[Toplam:1    Ortalama:5/5]
Yorum Yap

Yazar Hakkında

Steam oyun dünyası ve e-spor haberleri.

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. 4 ay önce

    Merhaba, Ben: Onur Gemici… CS:GO Rank Atlama Önerileri | Steam Rehber Başlıklı yazınızı paylaştığınız için teşekkürler. Bu konuyu merak ediyordum ve paylaştığınız yazı ile bilgilenmiş oldum. CS:GO Rank Atlama Önerileri | Steam Rehber Başlıklı yazınızı sosyal medya hesaplarımdan paylaştım. Siteniz üzerinden daha bir çok steam hakkında bilgileri edineceğimi biliyorum. Diğer paylaşımlarınıza da göz gezdirdim gerçekten çok kaliteli içerikler üretiyorsunuz sizi tebrik ederim.CS:GO Rank Atlama Önerileri | Steam Rehberlı yazınız için beni mail adresim üzerinden detaylı olarak bilgilendirebilir misiniz ? Şimdiden teşekkür ederim.