İlginizi Çekebilir

  1. Ana Sayfa
  2. Brawlhalla
  3. Brawlhalla İnceleme

Brawlhalla İnceleme

Brawlhalla İnceleme

Brawlhalla

Dövüş ve Rekabetçi türünü birleştiren oynaması keyifli 2 boyutlu bir oyun. Arkadaşlarınızla aynı bilgisayar üzerinden ya da online bağlantı üzerinden oynayabilmenizi sağlayan modlar mevcut. Karakter bakımından da sizi sıkmayacak bir yapıya sahip. Oyun free to play olduğu için ilk başta pay to win olma olasılığı geliyor aklımıza. Ancak oyun da herhangi bir güçlendirme veya oyunun gidişatını para ile değiştirecek yapıda bir şeyler satılmamakta. Ancak karakterlerinizin görünüşlerini değiştirmek istiyorsanız para vermeniz gerekiyor. 1 kostüm yaklaşık 10 TL ye denk geliyor. Bunun dışında para ile satılan özelleştirmeler de mevcut. Markette sadece para ile alabileceğiniz eşyalar bulunmuyor. Aynı zaman da isterseniz oyun içi para kazanarak karakter açabiliyorsunuz. Veya karakterler için renkler satın alabiliyorsunuz. Ben bütün karakterleri para ile açmak istiyorum derseniz de bütün karakterleri satın alma şansınız var. Oyunun en güzel taraflarından biri ise yetenek ile bir şeyler yapılması. Şuana kadar hile, bug vb. oyun zevkinizi baltalayan bir şey görmedim. Ancak bazen karşınıza aynı hareketi sürekli yaparak oyunu kazanmaya çalışanlar var.

Oyunda alıştırma yapmak isterseniz bunun için pasif bir bot ile istediğiniz karakteri denemenize izin veren bir oda var. Botlara karşı veya arkadaşlarınızla da alıştırma yapabilirsiniz. Eğer tek oynuyorsanız 1 vs 1 şekilde rütbe atlayıp kendi tecrübenize yakın insanlar ile karşılaşabilirsiniz. Tabi ki bu rütbeli modun sadece 1 vs 1 olan sistemi yok. Arkadaşınız ile de 2 vs 2 başka kişilere karşı omuz omuza dövüşebiliyorsunuz. Canınız dövüşmekten sıkılırsa değişik şekilde oyun modları da mevcut. Örnek olarak futbol şeklinde arkadaşlarınız ile beraber maç yapabiliyorsunuz.

Ek olarakta oyunun her zaman güncel olmasıda oyuna ayrı bir zevk katıyor örnek olarak en yakın zamanda cadılar bayramı olduğu için cadılar bayramı kostümleri eklenmişti ve bir birinden farklı kostümler ekleniyor.Oyun içi rütbeniz artıkça karakterinize renkler acabiliyor ve takım arkadaşınızda sizin seviyenizdeyse aynı renklerde oynaya biliyorsunuz .Oyunu güzel yapan arkadaşınızla oynayıp bazı belli başlı silahlarla kombolar yaparak daha eğlenceli hale gelebiliyor.

Savaş mekaniklerinden bahsedecek olursak oyunda her karakterin belirli silahları var (Balyoz, kılıç, yay, tabanca, şövalye mızrağı, mızrak, yumruk, orak, ikili hançer, balta, toplu silah). Karakterle sadece bu silahlardan 2 tanesini yanında taşıyabiliyoruz. Bu silahları kullanarak düşmanlarını yenmeye çalışıyoruz. İlk başlandığında oyun moduna ve haritaya göre yere silah yada silahlar düşüyor. Bu silahları alırsak karakterimize göre elimizde şekilleniyor. Örneğin Hattori karakteri ile oynuyorsak silahı yerden aldığımızda elimize kılıç veya mızrak geliyor. Eğer el ilk defa başlamış ise aldığımız silah iki silahımızın içinden rastgele birini veriyor. Sonralarında ise değişerek gidiyor. Modlar üzerinde yenme ve yenilme değişiyor. Kimisi zaman bittiğinde puanı en fazla olan kimisi can puanınız 0 olduğunda bitiyor. Oyunda sürekli kullandığınız 7 tane tuş var. 4 tanesi hareket etmek için diğer kalan 3 tanesi belirlediğiniz tuşlara göre hasar görmeme, zayıf atak, güçlü atak. Zarar görmeme sınırsız ancak belirli bir zaman da doluyor. Zayıf ataklar aynı türdeki silahlar için aynı vuruşu yapıyor. Ancak güçlü ataklar her karakter için farklı bir şekilde çalışıyor.

Brawlhalla Sistem Gereksinimleri

MİNİMUM:
Bellek: 1 GB RAM
Depolama: 200 MB kullanılabilir alan

ÖNERİLEN:
Bellek: 2 GB RAM
Depolama: 200 MB kullanılabilir alan

Bir önceki yazımız olan Dead Cells İnceleme başlıklı makalemizde Dead Cell Nasıl Bir Oyun?, Dead Cells ve Dead Cells İnceleme hakkında bilgiler verilmektedir.

[Toplam:1    Ortalama:4/5]
Yorum Yap

Yorum Yap